Rīta Panorāma

«Iemesti pasaulē» - dokumentāla filma par izcilo latvieti gleznotāju Imantu Tilleru”

Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Līgu Rīderi

Intervija ar Danu Reiznieci – Ozolu, finanšu ministri (ZZS)

Ministre: Daudzus gadus Netīrās naudas apkarošanas dienests bijis vājākais posms

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests, kura vadība tika nomainīta pēc “ABLV Bank” nedienām, daudzu gadu garumā bijis vājākais posms, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Ministre noraidīja kritiku par valdības aktīvu darbu netīrās naudas apkarošanas jomā vien pēc “ABLV Bank” nedienām, sakot, ka darbs šajā jomā notika vismaz divus gadus.

Viņa gan pauda, ka vājākais posms šajā ķēdē daudzus gadus bija Netīrās naudas apkarošanas dienests. Līdz šim vadība nebija mainīta 20 gadus. Vienlaikus Reizniece-Ozola pauda, ka nevēlētos, lai šī dienesta nu jau bijušais vadītājs Viesturs Burkāns būtu vienīgais grēkāzis.

Komentējot Eiropas Padomes ekspertu komitejas "Moneyval" naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu ziņojumu par situāciju Latvijā, finanšu ministre pauda, ka neglaimojošs ziņojums bija jau gaidāms, bet tagad galvenais ir strādāt pie ziņojumā paustajiem mājasdarbiem. Viņa uzsvēra, ka jāpalielina šajā jomā strādājošo dienestu kapacitāte un prasmes.

KONTEKSTS:

Augustā ar ziņojumu par Latvijas institūciju spējām novērst naudas atmazgāšanu un ierobežot masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanu klajā nāca Eiropas Padomes ekspertu komitejas "Moneyval" naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas eksperti.

"Moneyval" vērtējums Latvijai ir kritisks, tādēļ valstij noteikts pastiprinātas kontroles režīms. Tādējādi, nespējot uzlabot naudas atmazgāšanas kontroli, Latvija var nonākt tā dēvētajā pelēkajā sarakstā.

Eksperti norādījuši, ka Latvija netiek galā vai zemu novērtē naudas atmazgāšanas, terorisma finansēšanas un citus riskus. Latvijai jāspēj tuvākajā laikā apliecināt progress likumu piemērošanā un likumpārkāpēju saukšanā pie atbildības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti