Rīta intervija

"Swedbank" ekonomiste Evija Kropa par valsts budžetu un izmaiņām mikrouzņēmumu nodoklī

Rīta intervija

VISC vadītājs Guntars Catlaks par eksāmeniem un pieejas maiņu skolās

Kultūras ministre Melbārde par prezidenta Vējoņa priekšlikumiem

Ministre: Aizvien vairāk bērnu vēlas mācīties mūziku un mākslu, bet valsts nevar visiem to nodrošināt

Kultūrizglītībā jāveido nacionālais pasūtījums, jo aizvien vairāk bērnu vēlas mācīties mūziku un mākslu, bet tas nenozīmē, ka valsts visiem tos spēj nodrošināt, intervijā Latvijas Radio atzina Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Nākamgad kultūras jomā gaidāms finansējuma pieaugums, un prioritātes būs divas: kultūras nozarē strādājošie un kultūrizglītība, kas saņems papildu 8,65 miljonus eiro. “Tas ir salīdzinoši tiešām liels pieaugums, bet vēl nepietiekoši, lai sasniegtu optimālu situāciju,” saka ministre.

Kultūras ministrija arī vērtē jaunā skolotāju algojuma modeļa ietekmi uz kultūrizglītībā strādājošajiem: “Tīri teorētiski uz papīra raugoties, redzam, ka kultūrizglītībā vajadzētu būt procentuāli lielākajam pieaugumam salīdzinoši ar citām izglītības jomā. Kultūrizglītība ir arī bijusi salīdzinoši vairāk apdalīta.”

Viņa arī norādīja uz to, ka šādu mācību iestāžu dibinātājas ir pašvaldības, bet normatīvie akti neregulē, cik daudz jaunu skolu un programmu tās var veidot. Kultūrizglītībā audzēkņu skaits ar katru gadu pieaugot, bet ministrija nevar nodrošināt valsts budžeta līdzekļu pieaugumu.

“Aizvien vairāk bērnu vēlas mācīties mūziku un mākslu, bet tas nenozīmē, ka valsts var simtprocentīgi visiem bērniem Latvijā to nodrošināt,” atzīst Melbārde.

Esot šādā situācijā, kultūrizglītībā jādefinē nacionālais pasūtījums un skaidri jāpasaka, cik daudz bērnu un jauniešu par valsts budžetu iespējams apmācīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti