Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Džinetu Innusu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valdi Dombrovski

Intervija ar Ilgu Šuplinsku

Ministre aicina būt pacietīgiem ar mācībām attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No pirmdienas Latvijas skolēni sāks mācības attālināti. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" aicināja skolēnus un viņu vecākus būt pacietīgiem šajā procesā.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Daudziem attālinātās mācības būs novitāte, un tāpēc svarīga ir sadarbība ar vecākiem. Tāpat arī ministre nevarēja apgalvot, ka visas skolas attālinātajām mācībām ir gatavas. Izglītības un zinātnes ministrija sniegusi vadlīnijas, kā nodrošināt attālinātās mācības, bet katrai skolai ir jāizstrādā sava koncepcija par detaļām, kā darbs notiks.

Šuplinska uzsvēra, ka attālinātas mācības nenozīmēs visu dienu pie datora. Bērni varēs arī saņemt uzdevumus, kurus pildīt, nesēžot pie datora. Ministre arī norādīja, ka kompetenču pieejā ļoti svarīga ir pašvadīta mācīšanās un attālinātā mācīšanās būs iespēja to testēt.

Vienlaikus Šuplinska atzina, ka nepilniem 3% skolēnu nav viedierīču, lai varētu mācīties attālināti. Viedierīču nav 130 10.-12. klašu skolēniem, kā arī 1900 6. - 9. klašu skolēniem. Kopumā apzināti 5000 bērnu, kuri nevarēs mācīties attālināti. Šuplinska norādīja, ka tik ļoti neuztraucas par sākumskolas klasēm, bet par lielākajiem bērniem, kuriem nozīmīgi tiešsaistē apgūt vielu.

IZM tikusies ar informāciju tehnoloģiju un sakaru nodrošināšanas kompānijām. LMT varētu palīdzēt ar viedierīču nodrošināšanu. Iespējams, ka arī viedierīču iepirkšana būtu jāfinansē no krīzes risināšanai paredzētās naudas, pieļāva ministre.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi.

Valdība vienojusies par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām no 17.marta. Vienlaikus valdība atļāva satiksmes ministram izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautisko pasažieru pārvadājumu izpildi. Satiksmes ministrs lēmumu var pieņemt pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas. Tas paredzēts, lai ārzemēs esošie Latvijas valstspiederīgie varētu tikt mājās.

Koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti