Rīta Panorāma

Mjanmā tūkstošiem protestē pret armijas apvērsumu

Rīta Panorāma

M.Čehova Rīgas Krievu teātris - izglītojošs tiešsaistes projekts "ZOOMprātīgās tikšanās"

Zoom intervija ar Ilgu Šuplinsku

Ministre: 9. klasēm eksāmeni nenotiks, bet būs diagnosticējošie darbi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šajā mācību gadā 9. klasēm eksāmeni nenotiks, bet plānoti diagnosticējošie darbi, lai veiksmīgāk organizētu darbu ar skolēniem mācību gada nogalē, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre norādīja, ka skolēnu diagnosticējošie darbi ir 3., 6. un 9. klasē.

“Jau ir pieņemts lēmums, ka 9. klasei eksāmeni nenotiek. Ir monitoringa vai diagnosticējošie darbi. Tas nozīmē, ka optimālais laiks to norisei varētu būt marts, lai aprīlī, maijā – pēc Lieldienām – varētu fokusēt pamatā uzmanību uz to, kas skolēnam līdz galam nav skaidrs, kas nav apgūts. Principā tikai ar tādu mērķi, lai skolotājs un skolēns pārliecinātos, kā organizēt darbu [mācību] gada nogalē,” sacīja Šuplinska.

Savukārt attiecībā uz eksāmeniem 12. klašu skolēniem izglītības ministrija vēl cer, ka tie notiks. Tāpēc plāno runāt ar Veselības ministriju.

Šuplinska norādīja uz virkni Eiropas valstu, kas, neraugoties uz epidemioloģisko situāciju, ļauj vismaz daļēji atsākt mācības klātienē 12. klasēm. Tikmēr Latvijā paredzētas tikai individuālās konsultācijas šiem skolēniem.

“Tā ka mēs vērojam. Un, protams, ja saprotam, ka martā ir tikai individuālās konsultācijas 12. klasei, jo saslimstības rādītāji šajā vecuma grupā joprojām nekrīt, tad, protams, mainīsim noslēguma norisi,” sacīja ministre.

Viņa piebilda, ka plānota arī skolēnu aptauja.

Iepriekš Valsts izglītības satura centrs norādīja – ņemot vērā to, ka visiem skolēniem mācības notiek attālināti, par 9. klašu gala pārbaudījumu norisi valdība lems februāra sākumā.

Ministre arī uzsvēra cerību, ka pedagogi varētu prioritāri tikt pie vakcīnām pret Covid-19, vismaz pirmsskolas, speciālās un pamata izglītības iestādēs. “Ļoti ceram un uzskatām, lai mācības vismaz [mācību gada] izskaņā būtu drošākas un optimālākas, vakcinācija ir nepieciešama,” sacīja ministre.

Skolotāji aptaujāti par vēlmi vakcinēties pret Covid-19: “Jo augstāka izglītība, jo lielāks skaits cilvēku gatavs vakcinēties,” pauda Šuplinska. Piemēram, augstākajā izglītībā 65% aptaujāto vēlas vakcinēties, savukārt bērnudārzos tikai līdz 30% un ļoti liela daļa ir šaubīgo. Vispārizglītojošajā posmā aptuveni 45% skolotāju gatavi vakcinēties.

KONTEKSTS:

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra.

Februāra sākumā lemts par klātienes individuālo konsultāciju atsākšanu - tās varēs notikt visu klašu skolēniem. Tās galvenokārt paredzētas tiem, kuriem pirmajā pusgadā jākārto valsts pārbaudes darbi, trūkst ierīču attālinātajām mācībām vai vajadzīgs psiholoģisks atbalsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti