Minimālā alga 2014.gadā būs 225 lati

Minimālā mēneša darba alga 2014.gadā būs 225 lati jeb 320 eiro, par to otrdien vienojās valdība, izskatot Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto informatīvo ziņojumu "Priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas apmēru 2014.gadā".

Atbalstot minimālās algas paaugstināšanu, premjerministrs Valdis Dombrovskis ("Vienotība") uzsvēra, ka tas ir viens no soļiem nabadzības mazināšanā.

„Jautājums jau iepriekš bijis saskaņots Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē, vienojoties ar darba devējiem un darba ņēmējiem, un, manuprāt, tas ir viens no soļiem nabadzības mazināšanā, arī kontekstā ar starptautisko ekspertu norādīto par lielo nabadzīgo īpatsvaru strādājošo starpā, tā kā tas ir solis pareizajā virzienā,” sacīja premjers.

Informatīvajā ziņojumā LM piedāvāja trīs iespējamos minimālās darba algas apmērus 2014.gadā. Viens no tiem paredzēja paaugstināt minimālo algu no 200 līdz 210 latiem, otrs - no 200 līdz 220 latiem, bet trešais - no 200 līdz 225 latiem.

Ko norāda LM, pakāpeniska ekonomisko aktivitāšu palielināšanās pozitīvi ietekmē situāciju darba tirgū - pieaug nodarbinātība un mazinās krīzes izraisītais augstais bezdarbs. Tajā pašā laikā atsevišķas iedzīvotāju grupas, īpaši cilvēki ar zemu izglītības līmeni un kvalifikāciju, situācijas uzlabošanos izjūt vājāk.

Saskaņā ar statistikas datiem 2012.gada decembrī aptuveni 198 600 strādājošo darba samaksa bija valstī noteiktās minimālās algas apmērā vai mazāka par to. Tie ir aptuveni 26,2% no strādājošo kopskaita, tai skaitā 172 700 cilvēku privātajā sektorā un 23 700 cilvēku sabiedriskajā sektorā. Turklāt šajos aprēķinos nav iekļautas sabiedriskās organizācijas - nodarbinājumi, biedrības, fondi, politiskās un reliģiskās organizācijas.

Kā ziņots, priekšlikumi par minimālās algas apmēru nākamajam gadam tika izskatīti Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes 25.aprīļa sēdē, kurā tās dalībnieki vienojās, ka minimālā alga no 2014.gada 1.janvāra tiek paaugstināta no 200 līdz 225 latiem jeb par 12,5%.

Minimālā alga 2013.gadā ir 200 lati, un minimālā stundas tarifa likme ir 1,203 lati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt