Dienas ziņas

Cēsu novads saņem Lielstraupes pili

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijā dzimst Ukrainas kara bēgļu bērni

Milzīga laime pēc smagā ceļa – Latvijā dzimuši pirmie Ukrainas kara bēgļu bērni

Jau pirmajā mēnesī, kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Latvijā ieradās sievietes, kam gaidāms mazulis. Bēgļu ceļš šīm ģimenēm ir bijis īpaši sarežģīts, tāpēc prieks par katru, kam pasē būs rakstīts – dzimis Latvijā.  Martā Jelgavas slimnīcā sagaidīts viens, Rīgā pieci un Ventspilī divi ukraiņu jaundzimušie. 

12 minūtes pēc pusnakts naktī no 5. uz 6. aprīli pasaulē nāca mazais Dāvids, ukraiņu kara bēgles Allas Rožkovanas bērniņš. Dāvidu ar māmiņu piektdien, izrakstoties no slimnīcas, sagaidīja ģimene un Ventspils Sociālā dienesta pārstāvji. 

Jaunā māmiņa sacīja: “Bija ļoti sarežģīti: astoņos mēnešos divas diennaktis ceļā. Nu mums dzīvē sācies jauns etaps. Un es ļoti ceru, ka drīz brauksim mājās.”

Rožkovana grūtniecības pēdējās nedēļās kājām šķērsoja Ukrainas–Polijas robežu pusotra kilometra garumā.  Mugursomas nesa gan viņas mamma, gan viņas mazā meita, sešgadīgā Sofija. Pēc dažām nedēļām Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nāca 52 centimetrus garais un vairāk nekā trīs kilogramus smagais Dāvids.

Šī ģimene uzturas pagaidu mītnē Ventspils Augstskolas kopmītnēs – istabiņa nav liela, tomēr vietas pietiek. Ir ventspilnieku sarūpētā gultiņa, rati, ir arī sagatavots jaundzimušā pūriņš. Allas mamma cep ukraiņu gardumus un ir pārliecināta, ka ģimene drīz varēs atgriezties Vinnicā, vietā, kur šobrīd savu puisēnu gaida tētis. 

Dāvida vecmāmiņa Maija piebilda: “Mums prieks, mums piedzimis puisēns. Dod dievs, ka viņu sagaida labāks liktenis nekā mums ir.”

Ventspils Sociālais dienests skaidroja, ka ģimenei par šī mazuļa piedzimšanu ir pabalsts 300 eiro apmērā, tādu piešķir ventspilnieku ģimenēm, par katru jaundzimušo. 

Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna: “Mums ir ļoti laba sadarbība ar vienu pirmās emocionālās palīdzības mammu, kas arī palīdzēs pirmajās dienās un pirmajā laikā ar mazulīti. Protams, ka jebkurai sievietei dzemdēt bērniņu jau ir liels notikums, īpaši, ja viņa ir viena, tad tā atbalsta persona ir pirmās emocionālās palīdzības mamma.”

Rīgā pirmais ukraiņu mazulis piedzima 3. martā, meitenīte vārdā Zlata. Tētis un brālis Zlatu ieraudzīja videozvanā, esot frontes ierakumos. Rīgas Dzemdību namā martā piedzimuši arī dvīņi, bet kopskaitā pieņemti pieci bērniņi. Tuvākajā laikā darbu nodaļā uzsāks arī mediķu asistenti no Ukrainas.

Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova norādīja: “Karš drīz beigsies, un viņas atgriezīsies Ukrainā. Un mēs būsim arī tādu pozitīvu pienesumu devuši, ka viņām būs jauna pieredze un jauna izglītība. Un viņas varēs attīstīt dzemdību izglītību Ukrainā.”                

Šobrīd zināms, ka ceturtdien Ventspilī pasaulē nāca vēl viens Ukrainas kara bēgļu bērniņš – meitenīte vārdā Justīne. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti