Panorāma

K. Kariņš pārņem pilnvaras

Panorāma

Zolitūdē vilciens sabraucis pusaudzi

Uzņēmējs J. Krūmiņš noliedz vainu kukuļošanā

Miljonārs Krūmiņš noliedz vainu kukuļošanā; tiesā ierodas cietumnieka kostīmā

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 23.janvārī, turpināja skatīt krimināllietu, kurā par kukuļdošanu apsūdzēts miljonārs Jūlijs Krūmiņš. Krūmiņš uz tiesas sēdi ieradās rokudzelžos un cietumnieka kostīmā, tādā veidā protestējot pret viņam izvirzītajām apsūdzībām.

Uz apsūdzēto sola ir arī Krūmiņa meita Maija Krieviņa un Veselības inspekcijas darbiniece Tatjana Morozova, kuru prokuratūra apsūdz dokumentu viltošanā un kukuļņemšanā. Neviens no apsūdzētajiem savu vainu neatzīst.  

Krūmiņš lūdza lietu izskatīt bez viņa klātbūtnes, taču paskaidrot savu lūgumu Krūmiņš nevarēja, un tiesa to noraidīja.  

Prokuratūras ieskatā Krūmiņš 2015. gadā ar kukuļu palīdzību panācis viņa ģimenei piederošā īpašuma “Turaidas kvartāls” Jūrmalā nodošanu ekspluatācijā. Tam vajadzēja pozitīvu atzinumu no Veselības inspekcijas, ko viltoja inspekcijas darbiniece Tatjana Morozova.

Krūmiņa meita Maija Krieviņa par to Morozovai devusi kukulī šampanieša pudeli “Moet”, savukārt pats Krūmiņš piedāvājis iekārtot Morozovas dēlu Valsts policijas koledžā, ko miljonārs gan neizdarīja.

“Ir noskaidrots, ka šis dēls neiestājās koledžā, bet ir konstatēts, ka jebkurā gadījumā kopā ar šo amatpersonu, kas arī ir uz apsūdzēto sola, abi divi ir braukuši pie Policijas koledžas amatpersonas, lai par šo jautājumu runātu, kas valsts apsūdzības ieskatā norāda uz šī iepriekš izteiktā piedāvājuma nopietnību,” skaidroja prokurors Māris Leja.

Krūmiņš savu vainu noliedz. Viņš stāsta, ka pazīst Policijas koledžas direktoru, tāpēc Morozovai piedāvājis noskaidrot, kādi dokumenti vajadzīgi, lai koledžā iestātos. Arī meitai nodomi bijuši labi.  

“Mana meita gribēja uzcienāt inspektori Morozovu ar šampanieti. Viņa teica, ka viņa darba laikā nedzer, un meita tā nemanot bija ieslidinājusi pudeli viņai tīkliņā. Es viņas pēc tam sodīju par to. [..] Prokuratūra man iedeva sankciju uz arestu, KNAB mani divas dienas turēja cietumā. Viņiem taču kaut kādā veidā jāatmazgājas. Tā viņi tagad pievilka klāt šo te, jo kaut kā taču mani jāapvaino,” klāstīja Krūmiņš.

No apsūdzības vismaz pagaidām izbēdzis Jūrmalas mērs Gatis Truksnis. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietas ietvaros lūdza Truksni apsūdzēt par to, ka viņš, apmaiņā pret bezmaksas dzīvesvietu Krūmiņa īpašumā, izkārtojis “Turaidas kvartāla” statusa maiņu. Tomēr Trukšņa epizodi prokuratūra izdalīja atsevišķā lietā un nosūtīja atpakaļ KNAB papildu izmeklēšanai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti