Dienas ziņas

Rīgas dome lemj par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi

Dienas ziņas

Palielinās interese par lauku tūrismu

Beidzas mācības «Zobens 2016» Latgalē

Militārpersonas atzinīgi vērtē mācības «Zobens 2016»

Dažāda mēroga militārās mācības tiek rīkotas regulāri, tā stiprinot aizsardzības spējas un pilnveidojot savstarpēju sadarbību. Latgalē aizvadīts lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2016”. Starptautiskajās mācībās kopā ar karavīriem un zemessargiem pirmo reizi piedalījās arī Valsts policija un robežsardzes dienests.

Nedēļas garumā Latgales reģionā notika lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2016”, kurā piedalījās 2.Zemessardzes novada zemessargi un karavīri, Lietuvas un ASV militārie spēki. Pirmoreiz šādās mācībās tika iesaistīti arī Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji. 

„Tiešām nozīmīgas mācības: piedalās aptuveni 1000 zemessargu, karavīru, sadarbības partneru no Lietuvas un ASV, (..) tik perfektu sadarbību es sen neesmu redzējis savos 24 dienesta gados.

Šis ir tiešām viens no labākajiem manas pieredzes gadījumiem,” apmierinājumu neslēpj pulkvežleitnants, 2. Zemessardzes novada komandieris Ervīns Kopeika.

„Sadarbība ar Zemessardzi un robežsardzi ir pozitīva, laba, (..) jo tikai kopā sadarbojoties šādas mācības tad arī norit sekmīgi,” apmierināts ir arī Valsts policijas Latgales reģiona priekšnieks Juris Pastars.

Militārie spēki no Latvijas un ārzemēm izstrādāja un īstenoja aizkavēšanas, apturēšanas un uzbrukuma operācijas, ko varēja vērot visi interesenti apmeklētāju dienas ietvaros.

Operāciju paraugdemonstrējums noticis Latgales iedzīvotāju privātīpašuma teritorijā, kas ir lielisks piemērs civilmilitārajai sadarbībai.

To atzīst arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS). „Iespaidi man kā aizsardzības ministram paliks uz visu mūžu. Šobrīd tas nav patosā teikts, īstenībā varbūt šeit klātesošie cilvēki ir piedalījušies vēsturiskā notikumā,” pauda Bergmanis.

Arī Lietuvas un Amerikas militārajiem spēkiem šī pieredze šķiet ļoti vērtīga. „Šī aktivitāte uzlabo mūsu sadarbību, mūsu karavīriem dodoties uz jūsu valsti un jūsu karavīriem dodoties uz mūsējo, lai atrastu veidu, kā mēs kā kaimiņi varam sagatavoties, cīnīties un pilnveidot savas militārās spējas,” norādīja pulkvedis, Lietuvas brīvprātīgo aizsardzības spēku komandieris Arturs Isinsks.

Aizkavēšanas operācijas paraugdemonstrējums bija gana iespaidīgs – tika izspēlēta reāla uzbrukuma situācija, ar kuru bruņotie spēki veiksmīgi tika galā. Pēc vasarā notikušā NATO samita tiek plānots, ka nākamgad apmācības notiks vēl intensīvāk un tajās iesaistīsies arvien vairāk sabiedroto no ārzemēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti