Militāro mācību laikā pie Brīvības pieminekļa nebūs godasardzes

Militāro mācību laikā pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils netiks izlikta godasardze, informēja Aizsardzības ministrijā.

Līdz 27.septembrim Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons, Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2020" ietvaros, Rīgā un Rīgas apkaimē organizē lauka taktiskās mācības "Zibens 2020". Lai stiprinātu Štāba bataljona kaujas spējas militārajās mācībās piedalās arī orķestra un Godasardzes rotas karavīri.

"Šajās mācībās mums ir svarīgs ikviens karavīrs, jo Štāba bataljonā dienošie orķestra un godasardzes karavīri ikdienā pilda ne tikai ceremoniālos, bet arī militāri taktiskos uzdevumus. Svarīgi trenēt ikvienu karavīru kopā bataljona sastāvā. Tāpēc no 21. līdz 27. septembrim mēs neizliksim godasardzi pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils. Pēc "Zibens 2020" turpināsim pildīt norīkojumus posteņos pie galvenajiem mūsu valsts simboliem!" stāsta Štāba bataljona komandieris komandkapteinis Seldzis Grasmanis.

"Zibens 2020" ietvaros Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons pilnveidos trauksmes reaģēšanas pasākumus, komandvadības spējas un atbalsta nodrošināšanu bruņotajiem spēkiem sakaru un informācijas sistēmu jomā, kā arī lauka kaujas iemaņas.

Militārajās mācībās "Zibens 2020" piedalīsies aptuveni 170 karavīri.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls "Namejs 2020"  visā Latvijā norisināsies no 15. augusta līdz 4. oktobrim. Mācības paredzētas, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti