Rīta Panorāma

ASV popularitāti gūst „printētās mājas”

Rīta Panorāma

Intervija ar RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Ivetu Ratinīku

Intervija ar NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku operacionālajos jautājumos Didzi Nestro

Militāro mācību ciklā «Namejs 2022» šogad īpaši izcelta Baltijas un Polijas drošība

Latvijā, šogad īpaši vēršot uzmanību Baltijas un Polijas drošībai, ir sākušās un līdz maija beigām risināsies militārās mācības "Namejs 2022". Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks pulkvedis Didzis Nestro.

Militārās mācības notiek visā Eiropā, arī, piemēram, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. "Eiropā Risinās "Defender Europe" mācību cikls. Varbūt atceramies, ka pirms diviem gadiem bija tāda paša mēroga mācības, toreiz Covid-19 patraucēja (..), bet šogad viens no galvenajiem virzieniem tieši ir Baltija un Polija," stāstīja Nestro.

Viņš norādīja, ka caur Latviju, proti, Liepājas ostu, notiekot diezgan "masīva spēku plūsma", jo ir plānots virzīt lielus spēkus, kas pēc tam dosies tālāk uz mācību rajoniem citās Baltijas valstīs.

Nestro vērtēja, ka ir būtiski Latvijā mācības izmantot savu mērķu uzlabošanai un trenēšanai. "Mācības "Namejs 2022" ir kā tāds ietvars. Mēs nodrošinām mācību kontroles elementus, nodrošinām, ka visas atsevišķās mācības tiek pieskatītas un notiek atbilstoši mūsu mērķiem," sacīja Nestro.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas valsts drošībai pašlaik īpaši svarīgi trenēt atbalstu, ko varam sniegt Amerikas Savienoto Valstu militāro formējumu izvietošanai un pārvietošanai Latvijas teritorijā.

"Tas ir diezgan nozīmīgs pasākums, kur iesaistās ne tikai NBS vienības, bet arī citas institūcijas, sākot jau ar Aizsardzības ministriju, bet arī Iekšlietu ministrijas nozares un civilās pašvaldības ir iesaistītas," skaidroja pulkvedis.

Latvijā lielākoties mācības norisinās Vidzemē un Latgalē, izņēmums ir arī spēku pārvietošana, kas notiek no Liepājas ostas cauri Kurzemei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti