Militarizētā stafetē Rēzeknes novadā skolēni iepazīst karavīra profesiju

Latgalē aizvadītas militarizētās stafetes sacensības skolēniem, mudinot jauniešus nākotnē izvēlēties karavīra profesiju.

Vairāk nekā 100 skolēni no Rēzeknes, Kārsavas, Preiļiem un citām Latgales vietām nostājušies ierindā un uzmanīgi klausās zemessargu norādēs. Viņi ar savu skolu komandām nolēmuši piedalīties stafetē "Iepazīsti militāro dienestu".

Šāda veida sacensības Rēzeknes novadā jau otro reizi organizē Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, kas pašreiz tiek aktīvi komplektēts un paver iespēju militāro dienestu apgūt profesionāli Lūznavā un Daugavpilī.

"Informējam jauniešus, ka tagad profesionālā dienestā karavīrs var būt tepat uz vietas Latgalē. Armijā nepieciešami spēcīgi jaunieši. (..) Vajag sportot," sacīja Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste, dižkareive Santa Pastare.

Kopumā Ančupānu kartodromā izvietoti 12 dažādi punkti ar uzdevumiem, kur skolēni pierāda savas zināšanas topogrāfijā un medicīnā, kā arī pārbauda spējas fiziskajā sagatavotībā un spēka vingrinājumos. Stafetes laikā skolēni arī veidoja apmetnes vietu, iepazinās ar militāro apģērbu un mācību ekipējumu.

Sacensību dalībnieki uzsver, ka nākotnes profesijas izvēlē vairāk palīdz tieši praktiska dalība un iejušanās tajā –  šajā gadījumā karavīra ādā.

"Kopēji komandai sarežģītais, man liekas, bija granātu mešana, jo nevarēja tā uzreiz piešauties, kā mest," sacīja Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieks Mikus Noviks, atzīstot, ka šī ir laba pieeja, kā ieinteresēt skolēnus par militāro dienestu.

"Es esmu priecīga par tādu pasākumu, jo iepriekš man bija doma iet kaut kur mācīties turpmāk - Zemessardzē vai uz to pusi kaut kas, bet pēc tam domāju, ka grūti būs un tā, bet tagad ir iespēja izmēģināt, kā tas ir," atzina Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniece Aivita Sunepa.

Militarizētajās stafetēs pirmo vietu ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda. Iecerēts, ka sacensības un militāro profesiju popularizēšana skolēnu vidū notiks arī nākamruden. Šajā reizē stafete organizēta Karjeras nedēļā, kas šogad visā Latvijā notiek no 14. līdz 18. oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti