Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Noslēdzas mācības «Sudraba bulta 2017»

Militārās mācības «Sudraba bulta» sekmīgi noslēgušās

Šodien Ādažu poligonā noslēgušās vērienīgās starptautiskās militārās mācības “Sudraba bulta”.
 

To mērķis bija pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas ar kaujas nodrošinājuma elementu integrāciju.

Mācības notika ne tikai Ādažu poligonā, bet arī Apes, Gulbenes un Alūksnes novados un tajās piedalījās vairāk nekā 3500 karavīru no Albānijas, ASV, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Spānijas un vēl citām valstīm. Šā gada mācības atšķīrās no citiem gadiem tādēļ, ka bija nepieciešams integrēt NATO kaujas bataljonu, kas sagādājis jaunus izaicinājumus, taču devis arī jaunu pieredzi. Tagad varot teikt, ka šis uzdevums ir izpildīts.

“Tagad es varu teikt ar pārliecību, ka NATO kaujas grupa ir pilnībā integrēta ar NBS sauszemes spēku Mehanizēto kājinieku brigādi,. Šīs mācības mums notiek katru gadu, bet šogad bija svarīgi uzlikt šo punktu uz “i” ," sacījaNacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Ilmārs Atis Lejiņš.
 

Latvijas karavīri mācībās pirmo reizi izmantoja nesen no Austrijas iegādātās pašgājējhaubices.  Vienlaikus ar mācībām “Sudraba bulta” notika arī NBS “Mobilizācijas mācības 2017” un rezerves karavīru mācības. Tajās piedalījās aptuveni 200 zemessargi un 30 rezerves karavīri, lai pilnveidotu un uzturētu zemessargu un rezerves karavīru zināšanas un iemaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti