Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Saber Strike 2018» tuvojas noslēgumam

Militārās mācības «Saber Strike 2018»: Sabiedroto un reģionālo partneru sadarbība uzlabojas

Starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2018” beigsies pēc divām dienām. Trešdien, 13.jūnijā, karavīri demonstrēja kaujas iemaņas pilsētvidē Skrundas poligonā. Organizētāji atzīst, ka mācību laikā pārliecinājušies par sabiedroto un reģionālo partneru sadarbības, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spēju uzlabošanos.  

Kā pilsētvidē viena kaujas grupa uzbrūk, otra aizstāvas, Skrundas bijušajā militārajā pilsētiņā vērot ieradusies gan Latvijas valsts, gan Latvijas armijas vadība un sabiedroto spēku augstas amatpersonas.

Starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2018” notika gan  Ādažu poligonā, gan ārpus aptuveni desmit Latvijas vietās un bija vienas no lielākajām ASV organizētajām mācībām Eiropā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atzīst, ka tik plaša darbības teritorija ļauj daudz vairāk sabiedrotajiem iepazīt gan mūsu zemes specifiku, gan vietējos iedzīvotājus. Šādas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības tiek organizētas jau kopš 2010.gada. 

Mācību laikā bija svarīgi arī pārliecināties, cik ātrā laikā sabiedrotie spēki no ASV var Latvijai ierasties palīgā. Un rezultāts esot labs – tās ir 12 stundas, kas liecinot par labu spēju sadarboties visos līmeņos.

“Mēs spējam ļoti ātri reaģēt ar visām vienībām, Zemessardzi, īpaši ātrās reaģēšanas vienībām, līdz ierodas sabiedrotie no ASV un Eiropas,” atzina Leonīds Kalniņš.

“Saber Strike 2018” dalībnieks no Vācijas Metjū Hormans domā, ka “vissvarīgākais punkts ir, ka mēs visus šos uzdevumus veicām, mācoties viens no otra, strādājot kopā ne tikai ar vāciešiem, bet arī citām tautībām apgabalā, kur iepriekš nav būts”.

Skrundas poligonā bija iespēja arī aplūkot militāro tehniku. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība) pastāstīja, ka plānotas vēl vienas mācības “Namejs”, kurās centīsies demonstrēt  jaunu tehniku, ar kuru jāmācās rīkoties.

Mācības “Saber Strike 2018” norisinās ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas teritorijā, un kopumā tajās piedalās aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti