Militārās apmācības kursu Alūksnē uzsāks vairāk nekā 100 rezervistu

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) no 6. līdz 28. augustam Kājnieku skolā Alūksnē organizēs šogad otro rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kurā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apgūs vairāk nekā 100 rezervistu, kas ir līdz šim lielākais mācību dalībnieku skaits, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Organizējot pieteikšanos šim rezervistu militārās pamatapmācības kursam, NBS pirmo reizi izvērsa iesaukšanas centrus Rīgā, Valmierā, Kuldīgā un Preiļos, kas darbojās pēc noteiktā pieteikšanās termiņa – 17. jūlija. Rīgā, Valmierā un Kuldīgā iesaukšanas centri bija atvērti 22. un 23. jūlijā un Preiļos – 22.jūlijā. Iesaukšanas centros rezervistiem bija jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti, tika pārbaudīti personas dati, sodāmība un veselības stāvokļa atbilstība dienestam rezervē noteiktajam.

Trīs nedēļu apmācības kursa laikā Kājnieku skolā Alūksnē rezervisti iegūs militārās pamatiemaņas gan individuālajā, gan kolektīvajā apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā normatīvie akti, ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, topogrāfija, orientēšanās, lauka kaujas iemaņas, paplašinātās pirmās palīdzības sniegšana u.c.

Apmācības tiks īstenotas klātienē klasēs, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss un mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā. Rezervistus nodrošinās ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu un nepieciešamo inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju, sākot no 31,50 eiro dienā. To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Papildus rezervisti saņems karavīra uzturdevu, kas ir 14 eiro dienā, vai tiks nodrošināti ar ēdināšanu.

Sekmīgi apgūstot militārās pamatapmācības kursu, rezervisti 28. augustā dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē – rezerves karavīra statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīra pienākumus.

Rezerves karavīriem obligātais militāro iemaņu atjaunošanas kurss notiek reizi četros gados. Rezerves karavīru kārtējo militāro mācību starplaikos var iesaukt arī uz pārbaudes mācībām, par ko laicīgi tiek sniegta informācija.

Pieteikties rezervistu apmācībai var gan sievietes, gan vīrieši – Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī, ir bez iepriekšējas sodāmības un ar atbilstošu veselības stāvokli, skaidroja AM.

Militārajai apmācībai nepieņem rezervistus, kuriem ir kriminālā sodāmība, kā arī tos, kuri ir atvaļināti no valsts dienesta par disciplīnas pārkāpumiem vai ir bijuši PSRS, Latvijas PSR, vai šobrīd ir kādas ārvalsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbinieki, aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji. Apmācībai nevar pieteikties arī rezervisti, kuri pilda dienesta pienākumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Kā zināms, Latvijas pilsoņu lielās intereses dēļ NBS rezervistu militārās pamatapmācības kursu Kājnieku skolā Alūksnē šogad organizēja arī maijā, un tā laikā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apguva 48  rezervisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt