Dienas ziņas

Atstādinātā VID ģenerāldirektore cer atgriezties amatā

Dienas ziņas

Pāris stundās – pieci protokoli

Turpinās mācības “NAMEJS 2022”

Militārajās mācībās Valmierā pārbauda arī ugunsdzēsēju un mediķu gatavību

Turpinoties Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību "Namejs 2022" rudens posmam, pagājušajā nedēļas nogalē arī Vidzemē pārvietojās militārā tehnika, karavīri un zemessargi ar mācību munīciju. Dzirdami bija ne tikai kauju imitēšanas trokšņi, bet arī glābēju transportlīdzekļu sirēnas. Mācības bija tik reāli veidotas, ka, piemēram, ugunsdzēsējiem sākumā tiešām šķita, ka ir īsta trauksme.

Militārajās mācībās Valmierā pirmo reizi iesaistījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde. Viens no pēdējiem mācībās imitētajiem incidentiem bija militārās bāzes noliktavās ar augstas bīstamības ugunsgrēku.

"Tās ekipāžas, kuras mēs redzam šeit, nezināja, ka šīs ir mācības. Viņiem tas bija reāls izsaukums, kuru mēs iepriekš bijām saskaņojuši ar VUGD vietējo vadību," pastāstīja Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris Dmitrijs Oreškins.

"Tā mums ir iespēja, nezinot mūsu darbiniekiem, pārbaudīt viņu spējas un kopējo sadarbību vispār. Jo militārā bāze, kā mēs zinām, ir objekts, kur mēs katru dienu nevaram iekļūt," pastāstīja VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Andris Kellijs.

Ugunsgrēkam šādā vietā ir daudz risku, un arī glābēju rīcība ir citādāka. Teritorijā var būt sprādzienbīstamas vielas, kā arī draudi pašu drošībai.

"Mums bija arī novērotāji no mūsu, VUGD puses, kas, protams, pēc tam precizēs. Es no savas puses redzēju lietas, kuras varētu uzlabot," atzina Kellijs.

Šāda apdraudējuma scenārija izspēle ir ieguvums ne tikai ugunsdzēsējiem-glābējiem, bet arī karavīriem un zemessargiem.

"Pirmkārt, kā mūsu pašu bāzes apsardzes vienības reaģē uz aizdegšanos, kad tiek pamanīts: kā tas aiziet, kad tiek noziņots, kad tiek izsaukti ugunsdzēsēji. Tad pēc ugunsdzēsēju ierašanās dažādas procedūras – sadarbība starp vietējo bāzes apsardzi, starp VUGD darba vadītāju un viņa komandu," norādīja Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris Dmitrijs Oreškins.

Tāpat zemessargu uzdevums bija nodrošināt gan militārās bāzes, gan arī apkārt esošās civilās kritiskās infrastruktūras drošību pret, piemēram, pretinieka sabotāžu un diversantu grupām, kuras varētu būt iefiltrējušās teritorijā.

Paralēli ugunsgrēka likvidēšanai bāzē Valmierā norisinājās arī militārās medicīnas mācības "Ausma".

"Šīs mācības abas ir cieši saistītas. Tikko vērotajā ugunsgrēka incidentā ir arī cietušie, kuri tiek evakuēti uz militāro hospitāli, kas šobrīd ir izvietots Brenguļu sporta zālē," mācību izspēli skaidroja Oreškins.

Šajā uzdevumā iesaistīts bija arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kā arī Vidzemes slimnīca, uz kuru ar militāro tehniku mācību nolūkos transportēja cietušos. Ikgadējās militārās mācības visā Latvijā turpināsies līdz 9. oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti