Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

NMPD apmierināts ar mediķu – autovadītāju projektu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Militārajās mācībās tiekas 8 valstu spēki

Militārajās mācībās trenē aeromobilitātes spējas un pierod pie vēsā laika

Militārajās mācībās poligonā “Meža Mackeviči” NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa trenē aeromobilitātes spējas, kā arī radinās pie vēsā Latvijas rudens laika. 

"Tas, kā mēs trenējam un organizējam savas mācības, notiek sekojoši – ir daudzas dažādas reālistiskas situācijas, kam mēs pieskaņojam savus spēkus, kas ir gan kājinieki, gan transports, un mēs apmācām visus karavīrus būt gataviem stāties jebkurā pozīcijā, lai gadījumā, ja šāda situācija gadās dzīvē, karavīri ir gatavi ieņemt jebkuru pozīciju," pastāstīja Kanādas bruņoto spēku izlūkvienības apakšvirsnieks Tošs Vaitakers. 

Mācību gaitā tika izspēlēti vairāki konkrētu objektu ieņemšanas scenāriji, iesaistot arī ASV karavīrus, kas izvietoti Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

"Šīs mācības ir nozīmīgas kaut vai tāpēc, ka mēs esam dažādu nāciju pārstāvji un mums jāmācās strādāt kopā, un mums arī labi sanāk to darīt. Mums tā ir iespēja pierast pie aukstā laika un saprast, kā tajā darboties, jo, kā jūs zināt, Spānijā ir daudz siltāk nekā šeit, bet tāpat tā ir lieliska iespēja," skaidroja NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera vietnieks majors Francisko Garsija-Bravo.

"Visas nācijas strādā kopā, man šķiet, ka tas ir ārkārtīgi nozīmīgi, pat ja mēs paskatāmies vēsturē – kari un militārie konflikti parasti izvēršas ļoti multinacionāli, un, ja mēs katrs kaut kurā dzīves posmā esam sastrādājušies ar citiem, tad šīs zināšanas mēs varam nodot jaunākiem karavīriem, un tad viņi, zinot šos pamatus, spēs adekvātāk rīkoties, ja situācija to prasīs," piebilda Vaitakers.

Mācībās "Tomahawk Soaring", kas norisinās no 28. septembra līdz 11. oktobrim, piedalās kaujas grupa, kuru veido Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas bruņotie spēki. Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt