Militārajās mācībās «Namejs 2019» piedalīsies apmēram 60 rezerves karavīru

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sestdien, 7. septembrī, sāk rezerves karavīru militāro apmācību, kas līdz 6.oktobrim notiks militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros.

NBS pārstāvis Gunārs UpītisZane Mače
Mācībās pārbaudīs un pilnveidos rezerves karavīru iegūtās iemaņas un zināšanas veikt tiešos amata pienākumus vienības uzdevumu izpildē.

 

NBS Apvienotā štāba mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks Gunārs Upītis stāstīja, ka šogad rezervistu mācības notiek pēc brīvprātības principa, proti, visi rezervē esošie pavēstes nav saņēmuši.

"(..) Kopumā tie varētu būt līdz 60 cilvēkiem, diezvai īpaši vairāk būs šajā gadā. Galvenais nebija šis skaitliskais sastāvs, bet dalība kārtējās mācībās, kad tiek atsvaidzinātas militārās zināšanas," teica Upītis.

KONTEKSTS:

No 12. augusta līdz 6. oktobrim notiek NBS militāro mācību cikls "Namejs 2019", lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) informācija.

Militāro mācību ciklā vienotā scenārijā apvienotas bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācības "Sudraba bulta", Zemessardzes brigāžu mācības "Zobens", Gaisa spēku mācības "Gaisa dūre", Jūras spēku mācības "Flotex", Mācību pavēlniecības mācības "Wise Adder", Štāba bataljona mācības "Zibens" un Militārās policijas mācības "Kodols".

Tajās piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri, zemessargi un rezerves karavīri, kā arī AM darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls - policisti un robežsargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti