Militārajās mācībās Dienvidkurzemē blīkšķina «HIMARS»

Militāro mācību cikla "Namejs 2022" laikā otrdien, 27. septembrī, tika izspēlēts scenārijs ar pretinieka iznīcināšanu, izmantojot NATO sabiedroto piegādāto artilērijas sistēmu "HIMARS".

Mācību laikā Nacionālo bruņoto spēku Mehanizētā kājnieku brigāde Baltijas jūras ūdeņos Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā identificēja divus mācību mērķus, kurus nav iespējams droši iznīcināt ar pašlaik Latvijas armijas rīcībā esošajiem ieročiem. Tādēļ tika izspēlēts uguns atbalsta sistēmas pieprasījums ASV, kas jau vakar piegādāja artilērijas sistēmas un no Šķēdes poligona iznīcināja mērķus.

KONTEKSTS:

Pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku mācību pieprasījumu, Latvijā norisināsies ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā gaisa kuģu "MC-130J Commando II" nolaišanās vingrinājumi, demonstrējot ātru augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas "HIMARS" atgādāšanu un sagatavošanu darbībai. Vingrinājuma mērķis ir demonstrēt Nacionālo bruņoto spēku un ASV bruņoto spēku sadarbības spējas.

"HIMARS" ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas ar aptuveni 300 kilometru darbības rādiusu.  

"HIMARS" atgādāšana, izvēršana un simulēta šaušana notika Spilves lidlaukā, savukārt pēc nolaišanās Liepājas lidostā "HIMARS" sistēmas devās uz Šķēdes militāro poligonu Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, lai ar mācību raķetēm veiktu šāvienus pa mērķi Baltijas jūras ūdeņos Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti