Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kadastrālās vērtības iesaldēs vēl uz gadu

Dienas ziņas

Tapusi jauna A. Manfeldes grāmata

Militārajā poligonā atklāta jaunā šautuve

Militārajā poligonā Alūksnes novadā atklāta jauna šautuve

Militārajā poligonā "Lāčusils" Alūksnes novadā ceturtdien, 3. oktobrī, atklāta jaunizveidotā šautuve. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") to raksturo kā pašlaik modernāko valstī. Lai stiprinātu bruņoto spēku un Zemessardzes kaujas spējas, tiek solīts tuvāko gadu laikā attīstīt arī pārējos poligonus novados.

Pēc sešu mēnešu ilgiem būvniecības darbiem jaunā šautuve poligonā "Lāčusils" ceturtdien ar svinīgu lentas griešanu oficiāli nodota lietošanā karavīriem un zemessargiem. Šeit viņi trenēsies un pilnveidos prasmes šaušanā ar kaujas munīciju. Šautuve veidota trīs daļās - divās uzstādīti stacionāri mērķi, savukārt trešā paredzēta šaušanai pa kustīgu objektu 300 metru attālumā.

"Šeit reģionam ir ļoti svarīgi, jo šeit, Alūksnē, mums notiek pamatapmācība.

Bija mazāka šautuve, trenējās, pielāgojās, bet tagad ir ļoti laba infrastruktūra, kurā var izmantot paceļamos un kustīgos mērķus.

Mēs pilnībā varam nodrošināt visu pamatapmācību un citu vienību treniņus šeit," stāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas komandieris Oļegs Dubovs.

"Nav daudz šādas šautuves reģionāli izplatītas. Šī šautuve ir nozīmīga, arī skatoties perspektīvā par valsts aizsardzības mācības ieviešanu vidusskolās. Arī šajā kontekstā šī šautuve spēlēs nozīmīgu lomu, jo valsts aizsardzības mācība ir pasākums, kas organizēts, veikts un izpildīts reģionāli. Nu tad vismaz vienā reģionā mums ir ārkārtīgi kvalitatīva, jauna šautuve," piebilda NBS Mācību vadības pavēlniecības komandieris Valts Āboliņš.

Plānots, ka nākamvasar šeit norisināsies nometne skolēniem, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību.

Šautuves izveide "Lāčusilā" ir tikai viens no posmiem kopējā poligona attīstībā - tuvāko gadu laikā te tiks izbūvētas arī papildu apmācību vietas.

Aizsardzības ministrs Pabriks uzsver - šis objekts valstij ir ļoti nozīmīgs ne tikai tāpēc, ka tas ļaus bruņotajiem spēkiem daudz efektīvāk un kvalitatīvāk veikt apmācību un būt kaujas gatavībā, bet arī atslogos Ādāžu poligonu.

"Mēs pievēršam uzmanību speciāli reģionu attīstībai, jo tad, kad mēs bijām tādā izdzīvošanas situācijā, kur no budžeta vai no iekšzemes kopprodukta bija tikai 1% atvēlēts, mēs jau nevarējām attīstīties. Mēs varējām izdzīvot, bruņotie spēki un armija. Pašlaik mums ir svarīgi ieguldīt tieši reģionos. Tas ir mūsu mērķis, jo, ieguldot reģionos, mēs ieekonomējam naudu. Nav jāizmanto tik daudz Ādaži, jāstāv rindā, lai piedalītos šaušanas mācībās vai kaut kur citur," teica ministrs.

Turpmāko trīs gadu laikā Aizsardzības ministrija turpinās attīstīt arī pārējos poligonus, kas ir Ādažu poligons, "Meža Mackeviči" Daugavpils novadā un "Mežaine" Skrundas novadā. Kopumā tas izmaksās ap 25 miljoniem eiro. Lai iegūtu papildu vietas militārām apmācībām, tuvākajos gados ministrija jaunus poligonus būvēt neplāno, bet šim mērķim saredz iespēju izmantot bijušos PSRS armijas objektus un citas pamestas būves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt