Militārā poligona «Meža Mackeviči» attīstībai - zaļā gaisma

Militārā poligona „Meža Mackeviči” lokālplānojums zaudējis savu aktualitāti, jo Ministru kabinets mainījis poligona statusu, nosakot tam nacionālo interešu objekta nozīmi. „Nacionālo interešu militāro objektu attīstība vairs nebūs ķīlnieks pašvaldību teritoriālajā plānojumā,” tā notiekošo vērtē aizsardzības ministrs Artis Pabriks („Attīstībai/Par”).

Militārā poligona «Meža Mackeviči» attīstībai - zaļā gaismaSilvija Smagare

Pagarināt jautājumu uzdošanas un atbilžu saņemšanu procesu militārā poligona „Meža Mackeviči” attīstības kontekstā iedzīvotājiem vairs nebūs iespējams. Aizsardzības ministrija, kas sākotnēji bija poligona lokālplānojuma izstrādes iniciatore, nu savu iniciatīvu, pēc jau virknes notikušu pasākumu atsauc.

„Saskaņā ar ierosinātāja vēlmēm, bija uzsākta lokālplānojuma izstrāde, bija izstrādāta pirmā redakcija, bija veikta publiskā apspriešana, bija savākti un apkopoti izvērtējumi un pieņemti visi iesniegumi, kuri vienalga kādā jomā skāra šī poligona darbību, būtību, to, kas notiek vai notiks šajā poligonā. Tad bija jau jāuzsāk izskatīt turpmāko rīcību ar šo lokālplānojumu, proti, šīs redakcijas virzīšanu uz turpmāko izstrādi, pārstādi vai pilnīgu atcelšanu. Nonākot uz šo stadiju, mēs esam saņēmuši šo Aizsardzības ministrijas iesniegumu par lokāplānojuma izstrādes pārtraukšanu,” pastāstīja Daugavpils novada Plānošanas nodaļas vadītāja Olga Lukaševiča.

Šis dokuments par poligona attīstību, kurš apkaimes iedzīvotāju vidū raisīja milzu interesi un rezonansi, vairs nav svarīgs, jo ar Ministru kabineta rīkojumu mainījies paša poligona statuss. Militārais poligons „Meža Mackeviči”, kas aizņem ap desmit hektāru un pēc labiekārtošanas - būs vairāk nekā 2000 hektāru, jau kļuvis par nacionālo interešu objektu, kas svarīgs Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu izpildei.

„Mums ir jāatrod pareizais līdzsvars starp pašvaldību kompetenci un nacionālajām interesēm.

Nacionālo interešu militāro objektu attīstība vairs nebūs ķīlnieks vietējo pašvaldību teritoriālajā plānojumā. Pašvaldības jau nevar lemt par to, kā attīstīsies aizsardzības plāni vai bruņotie spēki.

Mēs nevaram visu savu objektu pārbūvi vai celtniecību likt iekšā pagastu un novadu plānošanā, jo tas jau būtu jautājums par valsts noslēpumu un aizsardzības interesēm,” stāstīja aizsardzības ministrs.

Daugavpils novada domē ministrijas iesniegums par lokālplānojuma izstrādes pārtraukšanu izskatīts finanšu komitejas sēdē. Kā atzina domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Raščevskis, izskanēja viedoklis, ka process noticis ačgārni, tomēr sadarbība ar ministriju turpināsies.

„Tas dos lielāku gaismu tieši poligona un tā infrastruktūras attīstībā. Tikai to vajadzēja darīt agrāk, savlaicīgāk, tad nebūtu šādu peripetiju, viss būtu aizgājis daudz mierīgāk. Sadarbība ar Aizsardzības ministriju mums ir diezgan laba, šobrīd kopīgi plānojam piebraucamo ceļu infrastruktūru, taisām projektu, kur caur Vaboles pagastu būs ceļš 3 kilometru garumā. Šīs sadarbība turpināsies arī citās jomās,” stāstīja Raščevskis.

To, ka sadarbība turpināsies, apliecināja arī Pabriks: „Mūsu interesēs ir radīt jaunas darba vietas un uzturēt labas attiecības ar vietējiem iedzīvotajiem. Mēs esam šīs valsts bruņotie spēki. Mēs turpinām sadarbību.”

Gala lēmums par poligona Meža Mackeviči lokālplānojuma izstrādes pārtraukšanu tiks pieņemts jau tuvākajā Daugavpils novada domes sēdē.

KONTEKSTS:

Poligona "Meža Mackeviči" paplašināšana ir līdzsvara meklējumi starp valsts drošību un iedzīvotāju ērtībām. Objekta lokālplānojuma publiskajā apspriešanā iesaistījās vairāk nekā 12 tūkstoši iedzīvotāju, kuri vairumā iestājās pret šāda militāra objekta klātbūtni novadā. Ministrija sola ceļa rekonstrukciju, tilta būvniecību un meža meliorācijas sakārtošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt