Rīta Panorāma

Kur slēpjas reperu grupas «OLAS» popularitāte?

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Aināru Latkovski

Intervija ar Ingrīdu Mikiško

Mikiško: Ieviešot jauno samaksas modeli, skolās varētu pietrūkt pedagogu

Ieviešot jaunu skolotāju atalgojuma modeli, ar esošo pedagogu skaitu skolās varētu nepietikt, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Līdz šim jaunā atalgojuma modeļa aprobācija notiek 60 skolās. Tajās redzams, ka, ieviešot modeli, būs vajadzīgs lielāks skolotāju skaits, sacīja Mikiško. Tas ir „satraukuma zvans” par to, kur ņemt jaunus pedagogus.

Viņa skaidroja, ka iztrūkums varētu rasties tādēļ, ka tiks samazināts noslogojums, līdz ar ko jāuzlabojas arī kvalitātei. Līdz šim skolotāji nereti strādā vairāk nekā vienu slodzi, bet līdz ar jauno atalgojuma modeli tas varētu mainīties.

Pašlaik gan vēl nav zināms, cik būtisks varētu būt skolotāju iztrūkums.

Jau ziņots, ka no oktobra līdz decembrim Latvijā tika veikta pilna laika darba slodzes aprobācija 59 skolās, lai pilnveidotu iespējamo pedagogu atalgojuma aprēķināšanas modeli. 

Aprobācijas mērķis būtu panākt, lai tiktu izstrādāts jauns pedagogu darba samaksas modelis, ko paredzēts ieviest 1.septembrī. Taču, pat ja modeli izdosies izstrādāt, jautājums par tam nepieciešamo finansējumu paliek neskaidrs. To pagaidām Izglītības ministrija nav saņēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti