Mikiško: Grūti panākt deputātu kopīgu izpratni par pedagogu atalgojumu

Visu Saeimas deputātu izpratni par nepieciešamību paaugstināt pedagogu atalgojumu panākt ir grūti. Tā ceturtdien, kad pie Saeimas protestā pulcējas skolotāji, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Pedagogu prasības paliek aizvien nemainīgas - nodrošināt stabilu nākotni un visu veicamo pienākumu apmaksu, norādīja Mikiško, agrā rītā, jau dodoties uz protestu.

Arodbiedrības galvenais mērķis ceturtdien būs tikties ar Saeimas deputātiem, lai pārliecinātu par to, ka pašreizējais skolotāju atalgojums nav pietiekams. Jau pašlaik daļa deputātu izprot šo situāciju, izpratne nav visiem deputātiem kopīga un to ir grūti panākt, norādīja Mikiško.

Par satraucošu LIZDA vadītāja sauc to, ka nākamo trīs gadu budžeta plānā nav paredzēts atalgojuma pieaugums skolotājiem.

Arī LIZDA Rēzeknes un Viļānu novadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Vija Dikule pauda, ka skolotāji Latgalē ir norūpējušies, jo no nākamā gada, kad tiks paaugstināta minimālā alga, kvalificēta skolotāju darba samaksa nereti atšķirsies no minimālā algojuma vien par 60 eiro.

Dikule gan sacīja, ka skolotāji konceptuāli piekrīt reformu nepieciešamībai izglītības sistēmā, bet tikai ar noteikumu, ka tam ir pietiekams finansējums. Turklāt reformu veikšana nav pašu skolotāju spēkos, bet gan valdības un ierēdņu rokās.

Ceturtdien no rīta Saeimas durvju priekšā plāno pulcēties ap 2000 skolotāju no visas Latvijas. Skolotāji pieprasa nākamā gada budžetā atrast papildu naudu skolotāju algām, kas būtu vairāk nekā pašlaik budžeta projekta paredzētie trīs miljoni eiro. Tāpat pedagogi gatavi rīkot vērienīgus streikus, ja atalgojuma modeļa ieviešanai nepiešķirs lielākus finanšu resursus budžetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti