Migrācijas speciālists: Eiropai nesokas ar konkurenci par augsti kvalificētiem migrantiem

Pasaulē ir konkurence par augsti kvalificētajiem migrantiem, taču Eiropai šajā konkurencē, salīdzinot ar Austrāliju un Ziemeļameriku, pārāk labi nesokas, tā intervijā Latvijas Radio norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis.

Citskovskis raksturoja, ko nozīmē talantīgi migranti: „Mēs skatāmies vairāk uz cilvēkiem, kuru prāti spēj dot tik lielu pievienoto vērtību, ka no tā iegūst ekonomika tādā mērā, ka mēs radam jaunus produktus, biznesa idejas. Tie ir zinātnieki, pētnieki, protams, arī augstu kvalificēti dažādu jomu cilvēki, piemēram, IT speciālisti, kuru pievienoto vērtība ekonomikā ir ļoti augsta.”

Pasaulē par šiem augsti kvalificētajiem speciālistiem ir konkurence. Eiropas Savienībai nākas konkurēt ar Austrāliju, Jaunzēlandi, Kanādu, ASV. „Ar konkurenci mums pārāk labi varbūt nesokas. Visu šo „krējumu” - spējīgākos un gudrākos cilvēkus – nosmeļ Amerikas Savienotās Valstis,” norāda Citskovskis.

Skaidrojot iemeslus šādai situācijai, PMLP pārstāvis sacīja, ka to ne vienmēr nosaka migrācijas politika. Būtiski ir tādi faktori kā infrastruktūra, uzņemošā kultūra, arī reputācija. „Imigrants skatās, kurā valstī viņš redz savu nākotni – kā viņš strādās, veidos ģimeni, izaudzinās savus bērnus. Ja viņam tas liekas pievilcīgi, tad viņš uz to valsti dodas,” skaidro Citskovskis. Šajā ziņā Eiropa aktīvi nepiesaista augsti kvalificētus imigrantus, taču pašlaik Eiropas Savienība pārskata šos jautājumus.

Tai pašā laikā viņš atzīst, ka arī Eiropā dažādās valstīs situācija ir atšķirīga, tomēr kopumā aktīvi nestrādā ar to, un diezgan lielas ir problēmas ar kvalitatīvu zinātnieku un pētnieku piesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt