Migrācijas lietu pārvalde piesaistīs papildspēkus patvēruma meklētāju lietu izskatīšanai

No Baltkrievijas Latvijā iekļuvušo migrantu lūgumus pēc patvēruma varētu izskatīt trīs mēnešu laikā, norāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Lai lietas izskatītu pēc iespējas ātrāk, pārvalde uz laiku pieņems darbā 16 jaunus darbiniekus. Savukārt no nākamās nedēļas migrantu intervēšanai tiks piesaistīti tulki no Eiropas Patvēruma atbalsta biroja.

Pirms robežsargi liedza migrantiem šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, Latvijā jau bija iekļuvuši nepilni četri simti cilvēku. 372 no viņiem lūguši patvērumu un atrodas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki". Tagad migranti gaida padziļinātās intervijas ar PMLP speciālistiem, lai pamatotu, kādēļ viņiem pienākas bēgļa vai alternatīvais statuss. Iemesli statusa piešķiršanai ir, piemēram, vajāšana savā valstī politiskās darbības dēļ vai piederības dēļ kādai rasei, reliģijai vai tautībai.

"Attiecīgi no tā, ko cilvēks ir norādījis, ar dažādiem jautājumu veidiem tiek noskaidrota patiesība un pārbaudītas daudzas lietas, ko cilvēks min, no drošiem interneta resursiem, ko mums ir norādījusi arī Eiropas Savienība, Eiropas Patvēruma atbalsta birojs un tamlīdzīgas organizācijas," stāstīja PMLP priekšnieka amata pienākumu izpildītāja Maira Roze.

Pārvalde pagaidām uzsākusi izskatīt 88 cilvēku lietas. Ar dažiem padziļinātās intervijas ir veiktas, tomēr raitāk darbs varētu notikt no nākamās nedēļas, kad plānots piesaistīt Eiropas Patvēruma atbalsta biroja tulkus. Savukārt pašas pārvaldes vajadzībām uz laiku tiks meklēti 16 papildu darbinieki.

"Tie pamatā ir tehniskie darbinieki, kas sniegs atbalstu tiem, kas šobrīd, jāsaka, strādā izdegšanas režīmā "Mucenieku" centrā un citos patvēruma procedūras jautājumos,"

norādīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

PMLP cer, ka lēmumus par statusu migrantiem varētu pieņemt trīs mēnešu laikā, tomēr atteikuma gadījumā migranti varēs vērsties tiesā, kas gala termiņu var pagarināt līdz deviņiem mēnešiem. Tā kā centrs "Mucenieki" faktiski ir pilns, neatrisināts ir jautājums, kur izmitināt nākamos robežšķērsotājus, ja tādi radīsies. Pašvaldībām šādu iespēju neesot, tāpat prasībām neatbilstot arī iepriekš izskanējušais variants par slēgto internātskolu Ludzas novadā. Iekšlietu ministrija vēl pētīšot iespējas izmantot kādu citu objektu, taču neatbild, kuru.

"Mēs saprotam, ka parasti tas izraisa ne pozitīvas emocijas, ja viens vai cits objekts vienā vai citā administratīvajā teritorijā tiek identificēts," atzina Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs.

PMLP norādīja, ka gadījumā, ja patvērumu migrantiem Latvija atteiks, būs divas iespējas – vai nu migrants ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas palīdzību atgriezīsies savā valstī labprātīgi, vai arī sekos rīkojums robežsardzei migrantu no Latvijas izraidīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt