«Microsoft» programmatūra kļūst pieejamāka izglītības iestādēm un NVO

No pirmdienas, 4.oktobra, nevalstiskās organizācijas (NVO) var iegūt "Office 365" programmatūru bez maksas. Savukārt no 1.decembra visas izglītības iestādes, kurām noslēgti atbilstoši "Microsoft Office" programmatūras licencēšanas līgumi, varēs nodrošināt šīs programmatūras lietošanu visiem saviem skolēniem vai studentiem bez papildu maksas, ziņo "Microsoft Latvia" sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Mennika.

''Daudzām publiskā sektora iestādēm un nevalstiskajām organizācijām ir aktuāls jautājums par legālas un drošas, bet tajā pašā laikā finansiāli izdevīgas programmatūras iegādi dažādu darba funkciju veikšanai. Šo problēmu nesen ir akcentējis arī Valsts kontroles veiktais datorprogrammu audits pašvaldību iestādēs, kurā tika konstatēts, ka vidēji katra piektā izmantotā datorprogramma tiek izmantota nelikumīgi," stāsta "Microsoft Latvia" vadītājs Ēriks Eglītis.

''Viens no risinājumiem ir pārdomāta datorprogrammu iegāde, jo, apzinot organizācijas konkrētās vajadzības, ir iespējams rast kvalitatīvus risinājumus par nelielām izmaksām vai pat pilnīgi bez maksas," skaidro Eglītis.

"Student Advantage" piedāvājums ikvienai izglītības iestādei, kurai noslēgts licencēšanas līgums par "Office 365 ProPlus" vai "Office Professional Plus" lietošanu iestādes administratīvajiem darbiniekiem un mācībspēkiem, ļauj nodrošināt piekļuvi "Office 365 ProPlus" arī skolēniem un studentiem bez papildu maksas.

"Office 365 ProPlus" ietver visas "Office" lietojumprogrammas ar pilnu funkcionalitāti; tās var lietot piecos "Windows" vai "MAC" datoros, kā arī piecās mobilajās ierīcēs, kā arī izmantot profesionālu e-pastu ar 50 gigabaitu lielu iesūtni un kalendāru, kopdarbības vidi un dokumentu glabātuvi kopīgiem projektiem, kā arī saziņas un tiešsaistes konferences rīkus attālinātam komunikācijām tiešsaistē. Tas ļauj jauniešiem vienkārši piekļūt nepieciešamajam programmnodrošinājumam gan izglītības iestādē, gan no mājām.

Jaunais piedāvājums izglītības iestādēm ļaus skolēniem un studentiem pilnīgāk apgūt populāro "Microsoft Office" darba vidi un praktiski attīstīt datorprasmes, kuras izmanto gan nelieli ''start-up'' uzņēmumi, gan pasaulē lielākās korporācijas.

''Saskaņā ar izpētes kompānijas "IDC Workforce Readiness Study" pētījuma datiem pieprasītākās prasmes augstu kvalificētam darbaspēkam būs mutvārdu un rakstveida komunikācijas prasmes, spēja iedziļināties detaļās, "Microsoft" Office lietošanas prasmes, problēmu risināšanas un organizatora prasmes. Tāpēc mācību procesā jauniešiem jāapgūst gan datorprasmes, gan sadarbības un saziņas spēja, tostarp virtuālajā vidē," tendences iezīmē Eglītis.

Tāpat "Microsoft" nāk klajā ar jaunu "Office 365" piedāvājumu arī nevalstiskajām organizācijām. No novembra sākuma "Microsoft" piedāvā nevalstiskajām organizācijām iegūt "Office 365" programmatūru bez maksas. Piedāvājumā iekļauta gan pieeja visām tradicionālajām "Office" biroja produktivitātes programmām datoram un mobilajām ierīcēm, gan e-pasts, interneta konferenču un failu apmaiņas iespējas, kā arī citas funkcijas.

""Microsoft" programmatūras ziedojumi ir nozīmīgs ieguldījums NVO tehnoloģiskajā attīstībā, lai tās spētu veidot nepārtrauktu sarunu ar ieinteresētajām pusēm - biedriem, mērķgrupām, atbalstītājiem, valsti un sabiedrību kopumā," saka Latvijas NVO interešu aizstāvības organizācijas "Latvijas Pilsoniskā alianse" direktore Rasma Pīpiķe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti