«MFD laboratorija»: Esam stiprinājuši Covid-19 testēšanas kapacitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

“MFD laboratorija” stiprinājusi testēšanas kapacitāti, palielinot laboratorijā nepieciešamo iekārtu daudzumu, zvanu centrā strādājošo un reģistrācijas procesā iesaistīto cilvēku skaitu, kā arī veicot būtiskus uzlabojumus datu bāzu sistēmās un loģistikas procesu organizēšanā. Tas laboratorijai ļaujot atgriezties pie 76 000 testējamo skolēnu, vienlaikus neierobežojot citu iedzīvotāju testēšanu, informēja uzņēmums.

“MFD laboratorija” palielinājusi zvanu centrā strādājošo operatoru skaitu par 50%. Bet reģistrācijas procesā iesaistīto cilvēku skaits esot trīskāršots.

Laboratorijā palielināts arī medicīnisko iekārtu skaits, kas tiek izmantotas testēšanas paraugu apstrādē. Esot veikti arī uzlabojumi un programmēšanas darbi datu bāzu sistēmās, kas ļaujot operatīvāk apstrādāt testējamo cilvēku sarakstu un atvieglo kļūdu identificēšanu iesniegtajos sarakstos.

Uzņēmumā esot arī pilnveidota loģistikas sistēma, kas izglītības iestādēm iesniedz iespēju sekot līdzi kurjeru maršrutiem, datumiem, kad no skolām tiek paņemti testēšanas paraugi, kā arī visām izmaiņām, ja tādas objektīvu apsvērumu dēļ rodas.

“Būtisks izaicinājums mūsu laboratorijas testēšanas jaudai bija mainīgais testējamo skolēnu skaits – īsā laika posmā tas dubultojās, sasniedzot 76 000, kas tiešā veidā ietekmēja nepieciešamību kāpināt laboratorijas kapacitāti. Ir tikai pašsaprotams, ka laboratorijai bija nepieciešams laiks, lai to paveiktu,” paziņojumā medijiem norādīja SIA “MFD Veselības grupa” izpilddirektors Einārs Giels.

KONTEKSTS:

"MFD laboratorija" ir viena no četrām, kas veic skolēnu masveida Covid-19 testēšanu. Par šo laboratoriju bija saņemts visvairāk sūdzību, un laboratorijas kavēšanās dēļ Nacionālais veselības dienests uz pusi samazināja testējamo skolēnu apmēru pie šī uzņēmuma. Samazinājums bija no 76 tūkstošiem uz 38 tūkstošiem skolēnu.

Pirmo reizi nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās notika nedēļu pirms 1. septembra. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu.

Sākotnēji plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu – reizi divās nedēļās.

Testēšana notiek, jo iecerēts, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi. Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti