Mežu ugunsgrēki Olainē un Kandavas pusē daļēji ierobežoti

Joprojām nav mazinājusies augstā ugunsbīstamība mežos un, neskatoties uz nokrišņiem pēdējās dienās, situācija vēl nav uzlabojusies. Šonedēļ ugunsdzēsēji un Valsts meža dienesta darbinieki dzēsa divus vērienīgus meža ugunsgrēkus – Olainē izdeguši ap 60 hektāri meža un Kandavā ap 10. Mežu ugunsgrēki patlaban ir daļēji ierobežoti.

Taču Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis Latvijas Radio norādīja, ka uguns draudi mežos Latvijā arvien saglabājas.

Zigmunds Jaunķiķis: Mežu ugunsgrēki Olainē un Kandavas pusē daļēji ierobežotiSintija Ambote

  Viņš pastāstīja, ka Kandavas pusē lietus nav bijis, taču dzēšanas darbos palīdzēja Nacionālo bruņoto spēku helikopters, kas apturēja uguns virzīšanos uz priekšu, un ceturtdien ugunsgrēkam vajadzētu būt ierobežotam.

  Savukārt ugunsgrēks Olainē arī ir norobežots jau trešdienas vakarā un turpinās tā likvidācijas darbi.

  Mežos vēl joprojām saglabājas ļoti augsta ugunsbīstamība, neskatoties uz lokālajiem lietiem, tāpēc meža dienesta pārstāvis aicināja cilvēkus būt uzmanīgiem un dabā iztikt bez griliem un uguns lietošanas arī vietās, kur tas ir atļauts, jo pēkšņas vēja brāzmas var aiznest dzirksteli mežā un izraisīt ugunsgrēku.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti