Mežu nozares pārstāvji raudzīs atspēkot mītus par mežu apsaimniekošanu

Latvijā valda daudz aplamu priekšstatu par mežu nozari – tā uzskata nozares pārstāvji, kas veikuši sabiedrības aptauju un sadarbībā ar nozares pētniekiem raudzījuši apkopot faktus un skaitļus, kas atspēko dažādus mītus.

Ar kokrūpniecības nozari saistītā biedrība „Zaļās mājas” kopā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošo pētnieku Āri Jansonu prezentēs aptaujas rezultātus par mītiem saistībā ar mežu nozari un iepazīstinās ar jaunāko statistiku.

Biedrības vadītājs Kristaps Ceplis kā piemēru min uzskatu, ka Latvijā šodien ir mazāk mežu nekā Ulmaņlaikos, lai gan biedrības apkopotie dati liecina – mežu ir divreiz vairāk: „Mēs mežu nozarē ik pa laikam veicam līdzīgas aptaujas, jo vēlamies saprast, ko sabiedrība zina un domā par mežu nozari Latvijā. Un jāatzīst, ka diemžēl regulāri saskaramies ar to, ka sabiedrība ir maz informēta un arī mazliet nepareizi domā par to, kas notiek mežos. (..)

Mežu nozare un tas, kas tajā notiek, daudziem ir emocionāls jautājums, jo viņi redz medijos un sociālajos tīklos uztraukšanos par to, ka cērt mežus. Cilvēki brauc uz laukiem un redz, ka ceļmalās ir cirsmas, un rodas sajūta, ka te cērt, tur cērt, visur cērt. Ir taisnība cilvēkiem, kas saka: nu tā, kā tagad cērt, tā vecmāmiņas laikā gan mežos nestrādāja!

Un tā ir taisnība, jo toreiz to mežu nebija tik daudz, lai tajos tā strādātu. Bet tas, ko mēs redzam – ka cirsmās mēs tiešām daudz strādājam, jo mums ir daudz mežu un tie ir jācērt.”

Biedrības „Zaļās mājas” vadītājs Kristaps Ceplis
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt