Dienas ziņas

Smiltenes novadā top sulu koku parks

Dienas ziņas

Viļakas novada Rekovā atjauno dzirnavas

Par 104 000 eiro atjaunos Garozas parku

Mežotnē ieguldīs 104 000 eiro muižas parka atjaunošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pagājušajā gadā Bauskas novada Mežotnes pagastā tika nojaukta Garozas muižas ēka, bet šovasar paredzēts ieguldīt 104 000 eiro muižas parka atjaunošanai. To izmantošot kultūras un sporta pasākumu rīkošanai. Daļai iedzīvotāju gan nav pārliecības, vai tā būs lietderīgi izmantota nauda, jo ciematā dzīvo ap 150 iedzīvotāju un neatliekamu vajadzību esot daudz.

Garozas muižas parka pirmsākumi meklējami 18. gadsimta beigās, bet angļu ainaviskā parka izveides principiem parks pieskaņots 19. gadsimta vidū.  Vēlākos laikos tas bijis viens no pagasta kultūras dzīves centriem, un neviens vien vēl atceras, kā jaunībā tur svētkus svinējuši.

“Tur es jaunībā gāju ar savu patafonu. Dancojām. Tagad tur viss ir nojaukts, bet atmiņas jau ir,” saka Mežotnes iedzīvotāja Biruta Balode.

Tagad pašvaldība pieņēmusi lēmumu parku sakārtot un labiekārtot, šim nolūkam Valsts kasē uz astoņiem gadiem aizņemoties 95 372 eiro. Apmēram hektāru lielajā parkā tikšot sakopti koku vainagi, labiekārtots celiņu tīkls un izveidots apgaismojums.

Parks iecerēts kā kultūras un sporta pasākumu vieta Garozas un apkārtējo ciemu iedzīvotājiem, tomēr vecās estrādes atjaunošana  šajā projektā neesot paredzēta. “Tieši estrādes būvdarbus, iespējams, pārvalde veiks saimnieciskā kārtā. Projekts tur šobrīd nav izstrādāts,” stāsta Attīstības nodaļas projektu vadītāja Jolanta Kalinka.

Uzrunātajiem iedzīvotājiem par parka labiekārtošanu ir duālas sajūtas. No vienas puses, parks ir vienīgā liecība par vēsturiskās Garozas muižas pastāvēšanu. Savukārt, no otras puses, nav pārliecības par līdzekļu lietderīgu izmantošanu. “Kas viņu izmantos? Mēs esam samērā nomaļā vietā. Tā kā te ir grūti teikt, vai viņš ir rentabls vai ne. Kaut gan uz Jāņiem mēs tur vēl tagad sēžam,” norāda Garozas iedzīvotājs Mārtiņš. Savs priekšlikums ir arī divu bērnu mammai Martai. “Bērniem vairāk vajadzētu bērniem rotaļu laukumu, jo mums pilnīgi nekā nav bērniem. Vecs karuselis, saplēsts slidkalniņš un saplēstas šūpoles. Nekā cita jau mums nav,” saka Marta.

Vajadzību sarakstā iedzīvotāji min arī ceļu sakārtošanu un slēgtās Mežotnes internātskolas ēku sakārtošanu. Īpaši kādreizējās kopmītnes, kas jau esot kļuvušas  teju bīstamas dzīvībai. Par parka atjaunošanas projektu tika runāts jau pirms pāris gadiem. Vien toreiz parks bija iecerēts kā atpūtas vieta pansionāta iemītniekiem, ko domnieki gatavojās pārcelt uz likvidētās Mežotnes internātskolas ēkām. “Projekts [likvidētajai internātskolai] netika izstrādāts. Līguma tika lauzts un par to attiecīgi arī netiks maksāts. Katrā ziņā šobrīd tas atkarīgs no politiskā uzstādījuma, bet jebkurā gadījumā telpām pielietojums būs jāmeklē,” norāda Kalinka.

Garozas parka labiekārtošanas projektu plānots pabeigt līdz šā gada rudenim. Tā kopējās izmaksas ir 104 000 eiro ar PVN, no kuriem 45 000 eiro sedz Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti