Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Remontējot valsts ceļu, bojā pašvaldības ceļus

Dienas ziņas

Piena lopkopji cer uz Eiropas kompensācijām

Mežos pieaudzis koku zādzību skaits

Mežos aizvien biežāk zog kokus

Šogad pieaudzis koku zādzību skaits no mežiem, atzīst “Latvijas Valsts mežu” (LVM) Austrumvidzemes mežsaimniecībā. Pārsvarā kokus zog nelielos apjomos, kas liek domāt, ka tādējādi tiek gādāta malka. 

Mežsaimnieki atgādina, ka arī kritušo un sauso koku izvešana no sev nepiederoša meža ir nelikumīga rīcība un par katru no šiem gadījumiem tiek ziņots policijai. Valkas iecirknī ierosinātas jau vairāk nekā 30 krimināllietas.   

Latvijas valsts mežu Austumvidzemes mežsaimniecības speciālisti stāsta, ka pārsvarā nelikumīgās malkas gādātāji vienā reizē no meža izved divus līdz astoņus kubikmetrus koksnes, lielākoties tas notiek vasarā vai ziemas beigās un koku ciršana notiek ceļu malās, viegli pieejamās vietās.  

Kokus zog arī Sedas dabas lieguma teritorijā.

“Skatoties mežsaimnieciski, liekas, ka te ir pietiekoši daudz sauso koku, kurus varētu vākt no šejienes ārā, un audze arī pietiekoši blīva, kuru vajadzētu retināt, bet dabas aizsardzības prasības teritorijā aizliedz jebkuru mežsaimniecisko darbību,” stāstīja LVM Austrumvidzemes mežsaimniecības izpilddirektors Jānis Upens.

Likums par koku patvaļīgu ciršanu paredz pat brīvības atņemšanu. Kopš gada sākuma Vidzemē uzsākti 82 kriminālprocesi par šādām darbībām. Statistika liecina, ka izdodas noskaidrot aptuveni trešo daļu no vainīgajiem.

“Gan Valmieras, gan Valkas iecirkņu teritorijā tika noskaidrotas vairākas personas, kas nodarbojās ar, teiksim, nereģistrētu uzņēmējdarbību - koku nociršanu un pēc tam tirgošanu malkā iedzīvotājiem,” stāstīja vietējās policijas Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Kronbergs.

Šogad Austrumvidzemes mežsaimniecība kopā ar policiju pastiprināti rīko arī reidus, lai pieķertu koku zagļus. Tāpat arī pašiem, atrodot kārtējos celmus, nākas uzņemties izmeklētāju lomu.

“It sevišķi, ja mēs uzejam šos gadījumus, kad ir pilnīgi svaigi, tikko cirsti koki, tad kamēr vēl šīs pēdas ir redzamas, mēģinām jau paši noskaidrot vainīgās personas,” norādīja LVM Ērģemes meža iecirkņa vadītājs Voldemārs Goba.

Taču zog ne tikai kokus. Jūnija beigās pie Gaujas Austrumvidzemes mežsaimniecība iekārtojusi atpūtas vietu, kas nu apskatāma vairs tikai fotogrāfijās.  Galds pazudis pāris nedēļu laikā, nu jau aizvesti arī to balstošie dēļi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt