Kultūras ziņas

«Esi sveicināta, saule» Jūrmalā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Mežaparka estrādes rekonstrukcijas progress

Mežaparka Lielās estrādes pārbūve norit ātrāk nekā plānots

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbi rit pēc plāna un dažviet to pat ir apsteiguši, ceturtdien, 29. jūnijā, secināja Rīgas domes (RD) un citu institūciju pārstāvji.

RD vēsta, ka pusotra mēneša laikā ir izdarīts vairāk nekā plānots. “Šobrīd skatītāju zonā ir iedzīti 1300 pāļi. Kopumā šajā daļā ir paredzēts zemē iedzīt 2196 pāļus. Sākotnēji šos darbus bija plānots pabeigt augusta vidū, tomēr, pateicoties būvnieku intensīvajiem un pareizi organizētajiem darbiem, visu pāļu iedzīšanas darbus pabeigs līdz 15. jūlijam,” komentē RD Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Ik dienu strādā ap 150 strādnieku

Arī pilnsabiedrības “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks pauda, ka šobrīd ir uzsākti inženiertīklu izbūves darbi, kā arī estrādes ēkas labajā pusē demontētas labierīcības. Saskaņā ar projektu, ir demontēts arī estrādes ēkas labais spārns un vēl viena ēka Janševska prospektā.

Diriģents Romāns Vanags pauž bažas, ka nekad nevar zināt, kāda jaunajā estrādē būs akustika, bet ar to būs jātiek galā mūzikas tehniķiem, diriģentiem un, protams, dziedātājiem. "Estrāde ir svētnīca, cerams, ka visi apzinās, ko būvē," saka Vanags.

Šobrīd esošā svētku estrādes teritorijas platība ir 91 997 kvadrātmetri, bet 2018. gadā pēc pārbūves tā tiks palielināta līdz 146 430 kvadrātmetriem.

Estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā, kas tiks veikts 2018. gadā, tiks pārbūvēta skatītāju zona, bet līdz 2020. gadam tiks rekonstruēta pati estrāde ar pārsegumu kupola formā. Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro, bet kopējās izmaksas vēl nav zināmas.

Paralēli estrādes izbūves darbiem tiks izbūvēta svētku nodrošināšanai nepieciešamā infrastruktūra – elektroapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus novadīšanas tīkli Ostas prospektā un Atpūtas alejā; Janševska prospektā līdz Zaļajam teātrim; helikoptera nosēšanās laukums ārkārtas gadījumiem; jauns piebraucamais ceļš no Viestura prospekta līdz esošiem dalībnieku autobusu stāvlaukumiem.

Tiks ierīkotas jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēguma vietas, papildu mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Šobrīd tribīnēs satilpst 7510 koristi, bet 2018. gadā svētkos būs 9802 koristu vietas, no kuriem  2292 tiks izvietoti koka pagaidu tribīnēs. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņa netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Ziņots, ka Mežaparka estrādes pārbūves kopējās izmaksas var sasniegt 77 000 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti