Mežaparka estrādes rekonstrukciju uzņemas Rīgas dome; plāno ņemt kredītu Valsts kasē

Mežaparka estrādes rekontrukcijas projektu uzņēmusies īstenot Rīgas dome (RD), kas plāno ņemt kredītu Valsts kasē, informēja Dziesmu un deju svētku padomē. Projekta kopējās izmaksas ir 34 miljoni eiro. Tagad tiks runāts ar Finanšu ministriju (FM), vai pašvaldība var aizņemties tik lielu summu.

RD izpilddirektors Juris Radzevičs norādīja, ka šobrīd šī ir vienīgā reālā iespēja, kā veikt estrādes rekonstrukciju, jo Eiropas Savienības (ES) finansējumu nevar paspēt piesaistīt, lai iekļautos rekonstrukcijas grafikā, kā arī valsts nav paudusi gatavību projektu finansēt pilnībā.

"Katrai pašvaldībai ir aizņemšanās limiti, ja mums atļauj šos limitus noteikt citā līmenī, tad Rīgas pašvaldība ir gatava Valsts kasē aizņemties naudu un realizēt šo projektu. Labs vai slikts, bet šis ir vienīgais reālais apspriežamais variants," domes gatavību uzņemties īstenot projektu pamatoja Radzevičs.

Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) sacīja, ka "priecājas, ka RD ir nopietni iesaistījusies un gatavojas īstenot projektu".

Līdz šim nebija skaidri finanšu instrumenti, lai īstenotu projektu, kura skiču projekts starptautiska konkursa rezultātā izvēlēts jau 2007.gadā. Projekts tapis arhitekta Jura Pogas birojā. Iepriekšējā padomes sēdē RD nevarēja apliecināt gatavību iesaistīties projekta finansēšanā.

Šobrīd estrādē var ietilpt 7400 koristu un 21 tūkstotis skatītāju. Rekonstrukcijas mērķis ir arī panākt estrādes lielāku ietilpību.

Projekta attīstītāji piedāvā rekonstrukciju dalīt divās daļās. A daļas laikā līdz 2018.gadam rekonstruēt skatītāju zonu, skatuvi un piebūvētu tribīnes korim, bet līdz 2020.gadam īstenot B posmu - rekonstruēt estrādi atbilstoši projekta iecerei. Atbilstoši arhitekta iecerei pilnībā projektu varētu īstenot līdz 2023.gadam.

Līdz 2018.gada Dziesmu svētkiem skatītāju vietu skaitu plānots palielināt līdz 30 tūkstošiem, savukārt tribīnēs varēs izvietoties 11 100 koristu. Pēc tikšanās ar drošības dienestiem plānots izbūvēt jaunu ceļu no Viestura prospekta, lai estrādei varētu nepieciešamības gadījumā piekļūt operatīvais transports. Plānots uzstādīt arī videonovērošanu.

Estrādes rekonstrukcijas nepieciešamība īpaši aktualizējās arī pēc pērn vasarā notikušajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kur sākās masveida bērnu ģībšana. Tas radīja jautājumus, cik daudz cilvēku var vienlaikus atrasties estrādē droši un cik ātri var notikt evakuācija.

Estrādi apsaimnieko pašvaldības uzņēmums "Rīgas meži".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt