Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

«Trojas ķēves» monologs

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Mežaparka estrādes pārbūvi cer pabeigt ātrāk

Mežaparka estrādes pārbūvei Rīgas dome varēs aizņemties Valsts kasē

Lai varētu iecerētajā laikā pabeigt Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi, Rīgas dome varēs aizņemties nepieciešamo finansējumu Valsts kasē.

Rīgas pagaidu administrācija  sadarbībā ar Kultūras ministru ir vienojusies ar valdību, un tā 5. maijā ir lēmusi dot iespēju pašvaldībai līdz 2022. gadam aizņemties Valsts kasē summu līdz 23 miljoniem eiro, informēja Rīgas dome.

Valdības lēmums ļaus pabeigt estrādes rekonstrukcijas darbus tā, lai 2021. gada vasarā  estrādē varētu droši organizēt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, savukārt 2023. gadā – XXVII Vispārējos Dziesmu un XVII Deju svētkus.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība)  norādīja, ka “estrādes būve kļūs par vienu no Latvijas un Rīgas simboliem, kā arī cienījamu ietvaru Dziesmusvētku kustībai”.

Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise no šā gada vasaras pārcelta uz nākamo - 2021. gadu. Attiecīgi Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbu B daļas 2.posma realizēšanu pilnā apmērā Rīgas dome plāno veikt līdz 2022. gadam.

Rīgas dome informējusi Kultūras ministriju un Latvijas Nacionālās kultūras centru, ka Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pabeigšanai nepieciešams aizņēmums kopsummā līdz 23 miljoniem eiro (ietverot arī autoruzraudzību un būvuzraudzību, t.sk. PVN): 2020. gadā – 8 miljoni eiro, 2021. gadā – 14 miljoni eiro, 2022. gadā – 1 miljons eiro (lai veiktu 2021. gada nogalē veikto darbu apmaksu).

Rīgas domes Īpašuma departaments ir izstrādājis otrās kārtas otrā posma īstenošanas laika grafiku, paredzot nepieciešamos tehnoloģiskos pārtraukumus pēc faktiskās situācijas, lai nodrošinātu savlaicīgu un drošu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2021. gadā, kā arī būvprojekta realizāciju pilnā apmērā līdz 2021. gada beigām.

Atbilstoši plānotajam būvniecības darbu grafikam šī gada aprīlis un maijs veltīts būvprojekta dokumentācijas aktualizācijai un tehnisko specifikāciju sagatavošanai.

Būvniecības iepirkuma norise plānota maijā, jūnijā un jūlijā.

Jūlija un augusta laikā iecerēts pabeigt būvdarbu, autoruzraudzības, būvuzraudzības līgumu noslēgšanu un saņemt būvatļaujas. Savukārt būvdarbus plānots sākt šogad augustā un turpināt arī septembrī, pēc pauzes tam tos atsākot decembrī un turpinot līdz 2021. gada maijam.

Savukārt 2021. gada jūnijā un jūlijā ir paredzēts tehnoloģiskais pārtraukums, lai varētu norisināties XII Skolu jaunatnes dziesmu svētki.

Paredzēts, ka šajā laika posmā būs pabeigta estrādes kupola membrāna, estrādes ēkas fasāde, estrādes ēkas tehniskās pagrīdes stāvs, pagraba stāvs, pirmais un otrais stāvs ar inženiertīkliem un iekārtām un telpu apdari, kā arī estrādes trešais un ceturtais stāvs ar inženiertīkliem un iekārtām, un saimniecības pagalma būves izbūve.

ūvdarbus plānots atkal atsākt augustā un pabeigt decembrī, šajā laikā strādājot pie saimniecības pagalma būves inženiertīkliem, iekārtām un telpu apdares, turpinot darbus estrādes ēkas trešajā un ceturtajā stāvā, un veicot to apdari. Plānoti arī darbi pie Dziesmu svētku ekspozīcijas/muzeja, Dziesmu svētku vēstures takas ekspozīcijas, paviljona rekonstrukcija un teritorijas pārbūves noteiktā apjomā.

 Visbeidzot 2022. gada janvārī paredzēta objekta nodošana ekspluatācijā.

KONTEKSTS:

Kopumā Mežaparka Lielās estrādes pārbūves izmaksas varētu tuvoties 100 miljoniem eiro. Estrādes atjaunošanu pilnībā bija plānots pabeigt līdz 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem.

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus veica pilnsabiedrība "LNK, RERE".

Lai nodrošinātu skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos - B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt