Mežaparka estrādes pārbūvei Rīgas dome aizņemsies Valsts kasē

Mežaparka Lielās estrādes būvniecības B posma otrajai kārtai nepieciešamo finansējumu Rīgas dome aizņemsies Valsts kasē, trešdien, 15. jūlijā, lēma Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija.

Lai pabeigtu Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi, Rīgas pagaidu administrācija sadarbībā ar Kultūras ministru vienojās ar valdību, un tā 5. maijā lēma dot iespēju pašvaldībai līdz 2022. gadam aizņemties Valsts kasē summu līdz 23 miljoniem eiro.

Valdības pieņemtais lēmums ļaus pabeigt estrādes rekonstrukcijas darbus tā, lai 2021. gada vasarā estrādē varētu droši organizēt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, savukārt 2023. gadā – XXVII Vispārējos Dziesmu un XVII Deju svētkus.

Aizņēmuma atmaksas termiņš ir līdz 20 gadiem. Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pabeigšanai nepieciešamais aizņēmums kopsummā ir līdz 23 miljoniem eiro (ietverot arī autoruzraudzību un būvuzraudzību): 2020. gadā – astoņi miljoni eiro, 2021. gadā – 14 miljoni eiro, 2022. gadā – viens miljons eiro (lai veiktu 2021.gada nogalē veikto darbu apmaksu). 

Rīgas domes Īpašuma departaments 22. maijā izsludināja iepirkumu par Mežaparka Lielās estrādes (Ostas prospektā 11, Rīgā) noslēdzošiem pārbūves darbiem jeb projekta būvniecības B posma otro kārtu.

Būvniecības noslēdzošā kārtā tiks uzbūvēta estrādes ēkas stiklotā fasāde, ieklāts estrādes kupola membrānas jumts, kā arī izbūvētas estrādes ēkas iekštelpas.

Tāpat šajā būvniecības kārtā izbūvēs jaunas saimniecības pagalma būves un veiks katlumājas pārbūvi, kā arī demontēs būvprojektā norādītās līdzšinējās estrādes saimniecības ēkas. Atbilstoši būvprojektam tiks izbūvēti lietotāja inženiertīkli, kā arī pabeigs atlikušās estrādes teritorijas daļas labiekārtojumu. Šajā būvniecības kārtā ir paredzēts atjaunot vēsturisko paviljonu un ierīkot informatīvu pastaigu taku, kā arī izveidot Dziesmu svētku ekspozīciju.

Rīgas domes Īpašuma departaments ir izstrādājis arī būvniecības B posma otrās kārtas īstenošanas laika grafiku, paredzot nepieciešamos tehnoloģiskos pārtraukumus pēc faktiskās situācijas, lai nodrošinātu savlaicīgu un drošu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2021. gadā jūlijā, kā arī būvprojekta realizāciju pilnā apmērā līdz 2021. gada decembrim.

KONTEKSTS:

Kopumā Mežaparka Lielās estrādes pārbūves izmaksas varētu tuvoties 100 miljoniem eiro.

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus veica pilnsabiedrība "LNK, RERE". Būvniecības valsts kontroles birojs 21. maijā pieņēma ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes B posma pirmās kārtas būvniecības darbus, kuru rezultātā ir izbūvēta jaunā estrādes ēka un kupols, kā arī tai pieguļošā infrastruktūra.

Lai nodrošinātu skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos - B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana. Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtas situācijas laikā svētkus norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt