Panorāma

Panorāma

Panorāma

Latvija talko

Mežaparkā estrādes pārbūvei izzāģē kokus

Mežaparkā estrādes pārbūvei izzāģē kokus

Mežaparkā Viestura prospektā, blakus Vudisona terminālim izzāģēti koki. Tas darīts, lai uzbūvētu piebraucamo ceļu Mežaparka estrādes pārbūves ietvaros.

Kamēr lielākā daļa Lielās talkas dalībnieku apkārtējo vidi sakopj un labiekārto, talciniekus Mežaparkā šodien pārsteiguši masveida priežu izciršanas darbi.

Aculiecinieki Latvijas Radio ziņo, ka blakus nozāģētajiem kokiem uzlikts arī lielizmēra plakāts - uzraksts liecina, ka priedes izzāģētas Mežaparka estrādes pārbūves vajadzībām. Taču koki izzāģēti pusotra kilometra attālumā no estrādes, vēsta vietējie iedzīvotāji.

Kā Latvijas Radio skaidro uzņēmuma "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis, koki šajās dienās tiek izcirsti pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma, turklāt darbi saskaņoti arī ar sabiedrību.

"Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis par koku izciršanu Mežaparkā

  Iedzīvotāji stāsta, ka koki izzāģēti piektdien, 21.aprīlī, vienas dienas laikā.

  Arhitekts: kokus zāģē, lai izbūvētu vēl vienu piebraucamo ceļu estrādei

  "Šim projektam mums ir divu veidu cirtes. Viena ir, kas ir zem būvēm ... otra ir ainaviskā cirte. Tā ir lieta, kas šajā mežā nav darīta, un tagad ar šo projektu arī tas tiek sakārtots," LTV skaidro Mežaparka estrādes arhitekts Juris Poga.

  Viņš norāda, ka koki tiek cirsti, lai dalībniekiem un operatīvajam transportam nodrošinātu ceļu uz estrādi. 

  Pogas vārdiem, koki tiek cirsti, "lai nebūtu tā kā līdz šim, ka cilvēku un transporta ceļi iet pa vienu plūsmu. Tas ir nepareizi."

  Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pārbūves pirmo kārtu veiks pilnsabiedrība "LNK, RERE". Pirmajā posmā 2018.gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona. Savukārt līdz 2020.gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā.

  Par pārbūves pirmo kārtu 20. aprīlī parakstīts gandrīz 33 miljonus eiro vērts līgums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti