Meža un purva ugunsgrēks Valdgales pagastā vēl aizvien nav ierobežots

Meža un purva ugunsgrēkā Valdgalē ir beigusies aktīvā degšanas fāze, bet ierobežota šī uguns nelaime vēl nav - tā norāda Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš arī piebilst, ka ugunsgrēki mežos un purvos notiek katru dienu. Arī otrdien, 7.augustā, reģistrēti trīs nelieli ugunsgrēki, kas laicīgi likvidēti.

“Ir beigusies aktīvā fāze, nav vairs intensīvas degšanas, bet par ierobežošanu mēs tīri vēl runāt nevaram,” par šī brīža situāciju šī gada lielākajā meža un purva ugunsgrēka vietā Valdgales pagastā stāsta Zigmunds Jaunķiķis.

Zigmunds Jaunķiķis: Par ugunsgrēku Valdgales pagastāKristaps Feldmanis

  “Jā, platība lielāka nekļūst, uz priekšu tas vairs nevirzās, bet šīs kūpošās vietas tiek apsekotas un likvidētas. Arī, protams, atsevišķās lietusgāzes, kas ir bijušas, ir palīdzējušas, bet nu pamatā, protams, cilvēku darbs un tehnika. Skaidrs, ka vakari, ka naktis paliek vēsākas un arī līdz ar to rīti, un tad šī dūmošana arī vēlāk var atsākties lielāka mitruma procenta dēļ. Bet nu jāapseko tas ir regulāri un jābūt visu laiku kontrolei, kamēr mēs būsim 100% droši, ka to var nosaukt par likvidētu,” norādīja Jaunķiķis.

  KONTEKSTS: 

  Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē VUGD saņēma  17.jūlija vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēta lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.  

  Tā kā ugunsgrēka vietā vairs nebija manāma gruzdēšana un neveidojas sadūmojums, 8.augustā VUGD paziņoja par ugunsdzēsības darbu izbeigšanu. Uz vietas gan atrodas Valsts meža dienesta darbinieki, kuri uzrauga, lai kūdras gruzdēšana neatsāktos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti