Meža dienests prasa «Rīgas mežiem» informāciju par bez atļaujas savvaļā izlaistajiem briežiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts meža dienests (VMD) pēc raidījumā “De facto” izskanējušās informācija par SIA “Rīgas meži” briežu dārzā turētu 23 staltbriežu izlaišanu savvaļā pieprasījis uzņēmumam sniegt informāciju par izlaistajiem dzīvniekiem, informēja VMD.

Medību likums un Medību noteikumi nosaka, ka  atļaujas medījamo dzīvnieku izlaišanai savvaļā izsniedz VMD pēc personas pieprasījuma atbilstoši dzīvnieku aizsardzību un labturību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām. VMD nav izsniedzis atļauju SIA “Rīgas meži” nebrīvē audzētu staltbriežu izlaišanai savvaļā.

VMD lūdzis “Rīgas mežiem” izsniegt uzņēmuma rīcībā esošo lietas materiālu apstiprinātas kopijas par 23 staltbriežu izlaišanu “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā 2020. gadā, kas atbilst Rīgas domes audita un revīzijas pārvaldes 2021. gada 30. aprīļa revīzijas atzinumā norādītajam par SIA “Rīgas meži” briežu dārzu.

Pēc informācijas saņemšanas VMD lems par tālāko rīcību.

KONTEKSTS:

"De facto" vēstīja, ka Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par medību tiesību nomas līgumu, ko bijusī "Rīgas mežu" vadība slēgusi ar "Mednieku biedrību "Rīgas meži"". Izskanēja arī informācija par “Rīgas mežu” briežu dārzā turētu 23 staltbriežu izlaišanu Tīreļu mežniecībā 2020. gadā. Par nesaskaņoto briežu pārvietošanu, visticamāk, VMD varētu uzsākt administratīvo lietvedību. Dienesta pārstāvis pat šaubās, vai šāda briežu pārvešana un izlaišana savvaļā vispār ir notikusi, jo, pat ja nav bijušas atļaujas, tā būtu nonākusi dienesta redzeslokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti