Dienas ziņas

Liepājā sāk skanēt 18. ērģeļmūzikas festivāls

Dienas ziņas

Pensiju piegādi daļai cilvēku varētu kompensēt

Durbes parkā likvidē vētras postījumus

Meža dienests: Koku izciršana Durbes parkā atbilst likumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Durbes parkā Tukumā paveikti apmēram astoņdesmit procenti no 11. jūnija vētras seku likvidēšanas darbiem. Tukumnieku iecienītā atpūtas vieta gan tagad ieguvusi daudzus celmiem klātus tukšus laukumus. Pašvaldība, kam šī vieta pieder, kā arī  Valsts meža dienesta pārstāvis gan norāda, ka Durbes parks juridiski esot mežs, uz kuru attiecas Meža likums, un viss esot izdarīts atbilstīgi likuma prasībām.      

Tukumnieku iemīļotajā pastaigas vietā tā sauktajā Durbes parkā 11. jūnija vētra atstājusi neizdzēšamus vaibstus. Augustā 36 hektāru lielajā meža teritorijā uzsākti vētras seku likvidēšanas darbi.

Iedzīvotāju viedokļi gan atšķiras jautājumā, vai vētras gāztos kokus vajadzēja no meža izvākt.

“Šis ir vecs mežs, un te ir jārēķinās ar to, ka ir vajadzīga meža nomaiņa. Sanitārā cirte pirmkārt pierādīja to, ka ir jāveic meža atjaunošana,” sprieda tukumniece Rudīte Martišauska.

Tukumniece Aija Balandiņa savukārt sacīja, ka “iespaids ir palicis, ka cilvēki ir ļoti saimniekojuši, lai sakoptu vētras sekas, bet varbūt nav padomājuši par to, kāda varētu būt tā dabas daudzveidība, ja neizvāktu pilnīgi visus kritušos kokus”.

Kopumā vētras seku likvidēšanā esot iesaistītas  vairākas firmas, bet  Durbes parka  izstrādi veica  SIA''Mežasīļi''.

Cenu aptaujā uzvarējušajai firmai esot dots uzdevums novākt visus kritušos kokus, bet, cik tādu bijis, neesot zināms.

Tukuma novada ainavu arhitekte Maija Fogele skaidroja, ka “tika norādītas vietas, kur tas bija jādara, bet to (skaitu) nav iespējams norādīt. Tur bija sakrituši virsū, tur pat celmus nevarēja redzēt. Tur bija vietas, kur bija sagāzušies desmitiem koku viens otram virsū.”

Firmas “Mežasīļi” pārstāvji skaidroja, ka darbi esot veikti maksimāli saudzīgi un nozāģēts neesot neviens lieks koks.

“Tikai ar rokām puiši zāģēja, un vedām ārā ar mazākās klases forvaderi. Viņš pēc papīriem pašreiz skaitās mežs, un mēs pat neesam to izņēmuši, kas būtu mežā ņemams ārā,” sacīja SIA ''Mežasīļi'' pārstāvis Gunārs Rosickis.

Durbes parka izveide sākusies jau 19. gadsimtā grāfa Mēdena laikā. Lai gan daļa vēsturisko stādījumu saglabājusies, mūsdienās teritorijai neesot parka statuss.

Valsts meža dienesta pārstāvis, kurš parku apskatījis pagājušajā nedēļā, pārkāpumus neesot saskatījis.

Meža dienesta Dienvidkurzemes virsmežniecības inženieris meža aizsardzības jautājumos Oskars Zaļkalns skaidroja – ja teritorija “nav parks, tad strādā mežu likums, ja vien nav īpaši aizsargājamā meža teritorija. Ja pilsētmežos ir saglabāti visi augstvērtīgie koki, tad no aizsardzības viedokļa neredzu nekādus pārkāpumus”.

Vētrā  gan esot nolauzti divi dižkoki, par ko Dabas aizsardzības pārvalde sastādījusi aktu. Pašreiz no meža izvesti vairāk nekā 460 kubikmetri koku, no kuriem lielākā daļa esot malka.

Cik izmaksās šāda vētras seku likvidācija nodokļu maksātājiem, vēl precīzi neesot zināms. Pašreiz tiek lēsts, ka tie varētu būt vairāki desmiti tūkstoši eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti