Meža dienests: Iespējams, ugunsgrēks Valdgales novadā sācies kūdras ieguves rezultātā

Trešdien, 18.jūlijā, visas dienas garumā ugunsdzēsēji glābēji turpina dzēst plašo  ugunsgrēku, kas otrdien pēcpusdienā izcēlās Talsu novada Valdgales pagastā. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā, pieļauj Valsts meža dienests.

Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtina specifiskie apstākļi kūdras purvā, jo pamats nav stingrs, līdz ar to ir apgrūtināta tehnikas piekļuve degošajai vietai,  tādēļ tika pieņemts lēmums piesaistīt meža ugunsgrēka dzēšanai Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, informēja Valsts meža dienests.

Šajā ugunsgrēkā lielā platībā, vairāk nekā 100 hektāru, deg kūdra un vēl nenoskaidrotā platībā arī blakus esošais mežs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).  

Ņemot vērā lielo sausumu, kā arī palielo vēju, liesmas no ugunsgrēka turpina izplatīties, un trešdien pēcpusdienā ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta arī vietējā uzņēmuma tehnika un armijas helikopters ar ūdens maisu, kā arī Zemessardze.

Dzēšot ugunsgrēku, ugunsdzēsējiem glābējiem bija jābūt īpaši uzmanīgiem, jo pastāvot spēcīgam piedūmojumam un vējam, kas nemitīgi maina virzienu, nevar aizmirst arī par savu drošību.

Trešdien vairāk nekā 25 ugunsdzēsēji glābēji strādā notikuma vietā, lai liesmas ierobežotu un kūdras ugunsgrēku nodzēstu.

Šajos abos ugunsgrēkos ir izveidojies spēcīgs piedūmojums, un to var redzēt arī apkārtējo novadu iedzīvotāji. Uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru tika saņemti vairāki zvani no apkārtējo novadu iedzīvotājiem par jūtamo sadūmojumu.

VUGD amatpersonas šobrīd apseko konkrētās apdzīvotās vietas, lai pārliecinātos, vai nepastāv apdraudējums iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti