Dienas ziņas

Rēzeknē veido Administratīvo inspekciju

Dienas ziņas

Smagā avārijā uz Tallinas šosejas bojā gājuši četri cilvēki

Pazūd 84 gadus veca ogotāja

Mežā bez mobilā telefona pazudušu sirmgalvi - ogotāju atrod tikai ar helikopteru

Pēc mežā pārciestas nakts Latgales pusē Rugāju novadā laimīgi izdevies atrast mežā pazudušu 84 gadus vecu ogotāju. Sieviete mellenēs devās bez mobilā telefona. Ozolsalas ciema mežā otrdien un trešdien viņu meklēt devās gan kaimiņi, gan glābēji un policija. Atrast sirmo ogotāju izdevās tikai ar helikoptera palīdzību.  

84 gadus vecā Rugāju novada iedzīvotāja ogās devās otrdien īsi pēc deviņiem rītā. Pēcpusdienā viņas ģimene saprata, ka saviem spēkiem sieviete laukā no meža nav tikusi, un aicināja palīgā kaimiņus. Līdz naktij meklēšanas darbos iesaistījās arī policija un suns – pēddzinis.

Taču tumsas dēļ meklēšanas darbus pārtrauca un atsāka ar rīta gaismu. Līdz ar 40 cilvēkiem, kuri sievieti meklēja mežā, virs koku galotnēm meklēšanā iesaistījās arī robežsardzes helikopters. Un tikai pateicoties tam, sievieti izdevās pamanīt Ozolsalas ciema mežā Zaļās salas jaunaudzē.

„Viņa bija jaunaudzītē atspiedusies pret celmiņu un kustēja. Balts lakatiņš galvā, gaiša kleita. 350 metrus vēl iznesām viņu uz meža pļaviņu, kur helikopters bija piezemējies. Viņa bija priecīga. Parunāt viņa varēja. Pie samaņas bija. Viņa mani pazina,  esmu viņas kaimiņš, noteica: “Kur es esmu?”” stāstīja Austrumlatgales virsmežniecības Balvu nodaļas mežzinis Pēteris Dauksts.

Pēc nakts mežā spēki sirmo kundzi bija gandrīz atstājuši, viņa bija ļoti izvārgusi, odu un dunduru sakosta.  

Mežzinis atgādina visiem gailenīšu, baraviku un melleņu mīļotājiem, ka bez groziņa un naža noteikti līdzi jāņem arī mobilais telefons. Tas ir vienīgais glābiņš gadījumos, kad vairs nevar atrast ceļu mājup.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti