Meteorologi: Ne vienmēr iespējams savlaicīgi brīdināt par dabas stihijām

Par dabas stihijām ne vienmēr ir iespējams savlaicīgi brīdināt, un tas ir viens no lielākajiem sinoptiķu izaicinājumiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa.

LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura KrūmiņaKārlis Dagilis

  Krūmiņa skaidroja, ka klasiskas vētras rudenī vai pavasarī prognozēt ir daudz vienkāršāk un brīdināt par postošiem vējiem iespējams jau vairākas dienas iepriekš.

  Taču tādā gadījumā kā pagājušajā nedēļā virpuļviesuli Balvu novadā prognozēt var tikai dažas stundas iepriekš. Turklāt atsevišķos gadījumos savlaicīgs brīdinājums nemaz nav iespējams, norādīja Krūmiņa.

  “Diemžēl laika parādības atsevišķos gadījumos ir tik lokālas, ka pat līdz sinoptiķim informācija var nonākt tikai pēc tam, kad tas jau ir novērots,” sacīja Krūmiņa.

  KONTEKSTS:

  Balvu novadu sestdien, 6. jūlijā, pēcpusdienā skāra postošākā dabas stihija pēdējo gadu laikā, kurā virpuļviesulis nodarījis smagus zaudējumus četrām mājsaimniecībām Bērzpils pagastā. Dzīvojamām mājām norauti jumti ar visām spārēm, bojātas sienas, griestu segums un nogāzti koki. Vissmagāk cietusi bioloģiskā zemnieku saimniecība "Krastiņi", kurā nopostītas pilnībā visas ēkas.

  Eiropas Vētru laboratorija atzinusi, ka Balvu novadā plosījies tornado, kas Latvijā ir reta parādība.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti