Krustpunktā

Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra: Augstākā izglītība ir globāla

Krustpunktā

Krustpunktā - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna: Arī lidmašīnas ietekmē laiku

Meteocentra eksperts: Pašlaik par radikālām klimata pārmaiņām Latvijā nevar sūdzēties

Pašlaik Latvijā ir vērojamas būtiskas klimata pārmaiņas, tomēr kopumā par radikālām izmaiņām klimata dēļ neviena tautsaimniecības joma Latvijā nevar sūdzēties, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna.

Laika apstākļi vienmēr ir mainīgi, ar to jārēķinās, dzīvojot mērenajā klimata joslā, kur siltāki un sausāki periodi mijas ar mitrākiem un vēsākiem, bet mēs redzam gan visur Eiropā, gan arī Latvijā, ka klimats mainās, atzina Vīksna.  

Viņš norādīja, ka Latvijā klimata pārmaiņas nav tik traģiskas kā citviet pasaulē, kur, piemēram, ir plūdi vai postoši sausumi, bet arī Latvijā vērojamas būtiskas pārmaiņas, ziemas kopumā kļūst siltākas, palielinās nokrišņu daudzums tieši uz ziemu rēķina.

Klimata pārmaiņas pagarina dažādu augu veģetācijas periodu, cilvēki to var izjust, jo ir mazāki rēķini par apkuri ziemā; bet tās nes līdzi arī negatīvus riskus, piemēram, cilvēku veselībai, jo cilvēki nespēj ik ātri adaptēties pārmaiņām, un daudziem 30 grādu karstums sagādā problēmas.

Vīksna sprieda, ka lauksaimniekiem būs jāadaptējas pārmaiņām, kas ir neizbēgamas, bet kopumā par radikālām izmaiņām klimata dēļ neviena tautsaimniecības joma Latvijā pašlaik nevar sūdzēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti