Mērķstipendijām baltkrievu studentiem un pētniekiem atvēl 55 600 eiro

Sešu Baltkrievijas studentu studijām Vidzemes Augstskolā un četru pētnieku pārcelšanās un uzturēšanās izdevumiem Daugavpils Universitātē šogad no budžeta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 55 600 eiro, informēja Izglītības ministrija.

Šādu ministrijas ierosinājumu ceturtdien, 28.janvārī, atbalstīts valdībā.

Sabiedrības protestos Baltkrievijā piedalās arī Baltkrievijas augstāko mācību iestāžu studenti un mācībspēki, tāpēc vairāku valstu izglītības ministri, tajā skaitā Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) Boloņas procesa ministru konferencē vērsa uzmanību uz situāciju Baltkrievijā, rosinot sniegt nepieciešamo atbalstu.

Baltkrievijā esošās politiskās situācijas dēļ Vidzemes Augstskolā jau šobrīd studē seši Baltkrievijas pilsoņi - pieci studē pilna laika klātienes maģistra studiju programmā "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība" un viens - pilna laika klātienes maģistra studiju programmā "Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas". Vidzemes Augstskola šiem studentiem nodrošina studijas no saviem iekšējiem finanšu līdzekļiem, piešķirot 100% studiju maksas atlaidi.

Savukārt Ārlietu ministrija savā budžetā rada iespēju novirzīt finanšu līdzekļus 6000 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vidzemes Augstskolā studējošiem Baltkrievijas pilsoņiem mērķstipendijas studijām 2020.gadā.

Ceturtdien valdībā pieņemtais lēmums paredz  piešķirt 18 000 eiro mērķstipendiju nodrošināšanai šiem studentiem no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam.

Sabiedrības protestos pret prezidenta vēlēšanu viltošanu un šā brīža autoritāro politisko režīmu no cilvēktiesību pārkāpumiem cietuši arī Baltkrievijas pētnieki. Izglītības un zinātnes ministrija ir apzinājusi Latvijas augstskolas par atbalsta mehānismu palīdzības sniegšanai arī pētniekiem no Baltkrievijas, un gatavību uzņemt četrus pētniekus izteikusi Daugavpils Universitāte. Tāpēc IZM rosinājusi piešķirt finansējumu no 2021.gada 1.februāra līdz 31.augustam 37 600 eiro apmērā, un tas pētniekiem tiks izmaksāts mērķstipendiju veidā.

Plānots, ka baltkrievu pētnieki iesaistīsies darbā pie starptautisko projektu finansējuma piesaistes, sniedzot reālu pienesumu Latvijas zinātnes attīstībai un turpmāk nodrošinās arī savai atlīdzībai finansējumu pētniecības projektu ietvaros.

KONTEKSTS:

Pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, kurās par uzvarētāju tika pasludināts Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievijā jau piekto mēnesi nerimst protesti un streiki. Cilvēki uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti. Viņi iebilst arī pret policijas vardarbību, aizturot protestu dalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt