Dienas ziņas

Gaidāmas izmaiņas banku sektorā

Dienas ziņas

Novados pieprasīti sadzīves pakalpojumu punkti

Eksplozijā cietušās mājas iedzīvotāji cer atgriezties dzīvokļos

Mēnesi pēc gāzes sprādziena mājā Alūksnē joprojām nav skaidrības par atgriešanos namā

Mēnesi pēc tam, ka Alūksnē pēc gāzes eksplozijas bez pajumtes palika vairāki desmiti daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju, joprojām nav zināms, vai savos dzīvokļos vispār būs iespējams atgriezties un kad varētu sākt mājas atjaunošanas darbus. Mājas cietušās daļas dzīvokļu īpašniekiem gan izdevies atrast jaunu pajumti.

Cietušās mājas Torņa ielā 15 iedzīvotājiem joprojām ir neskaidra virkne jautājumu, piemēram, kur rast finansējumu mājas atjaunošanai. Šo situāciju sarežģī fakts, ka visi nama dzīvokļi ir privatizēti, līdz ar to pašvaldības finansējumam ceļā stājas dažādi likumiski šķēršļi. Lai rastu atbildi uz visiem iedzīvotāju jautājumiem, oktobra sākumā kopsapulcē ievēlēta mājas padome, kas turpmāk varētu strādāt pie tā, lai mājas cietusī daļa tiktu atjaunota.

“Mums ir piektajā stāvā dzīvoklis, mums pašreiz no tā sprādziena tikai durvis bija beigtas, bet pārējais mums ir viss labi. Man liekas, ka tikai iedzīvotāji cīnās, bet pašvaldība tikpat kā nepalīdz,” saka mājas iedzīvotāja Ņina.

Ekspertu atzinums liecina, ka māju iespējams atjaunot, tomēr daudzi pirmās kāpņu telpas iedzīvotāji sev jau atraduši jaunu mājvietu, jo šādā ēkā vairs atgriezties nevēlas. Tomēr ir arī tādi, kuriem dzīvoklis šajā mājā ir svarīgs, tāpēc cer tur atgriezties.

“Piedāvāja dzīvokli Bērzu ielā, bet tur sienas apbružātas, grīdas nav. Es saku – labi, mēs izremontēsim to dzīvokli, lai varētu normāli dzīvot, bet mums atbild – nē, mēs tā nevaram,” stāsta Vasīlijs.

“Tagad paņēmām privātmājā istabu, labi cilvēki iedeva. Bet, cik ilgi tas būs, nezinām,” stāsta Anna.

Pašlaik eksplozijā cietusī mājas daļa ir iekonservēta, jo mājas konstrukcijas vairākās vietās ir pamatīgo bojāta. Lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt ēkas atjaunošanas darbus, mājas padomes locekļi meklē citus ceļus,  jo, viņuprāt, ziema un sniegs situāciju tikai pasliktinās.

“Sadarbība ar Alūksnes novada, Alūksnes un Apes novada fondu ir sākusies. Mēs 12. datumā nolēmām, ka vērsīsimies pie ziedojumu organizācijām, sadarbība sākta šonedēļ, sākam aktīvi popularizēt informāciju,” stāsta Torņa ielas 15 mājas padomes locekle Ņina Razmislova.

Provizoriski Torņa ielas 15 mājas cietušās daļas atjaunošanas darbi varētu izmaksāt aptuveni 50 tūkstošus eiro. Turklāt, apsekojot mājas cietušo daļu, atklātas arī vairākas citas problēmas, kas nozīmē – lai mājā varētu dzīvot ilgtermiņā, jāveido kopējs ēkas atjaunošanas projekts.

Jau ziņots, ka septembra sākumā  Alūksnē, Torņa ielas 15. nama pirmajā stāvā, notika gāzes eksplozija. Cietis viens mājas iedzīvotājs, kurš nogādāts slimnīcā. Pārējie mājas daļas iedzīvotāji tika evakuēti.

Nākamajā dienā ieeja mājā tika nostiprināta un cilvēki pašvaldības policijas klātbūtnē varēja ātri ieiet savos dzīvokļos, lai paņemtu pašas nepieciešamākās mantas.  

Lai gan iedzīvotāji par gāzes smaku iepriekš sūdzējās vairākkārt, bet atbildīgie “Latvijas propāna gāzes” darbinieki pārbaudēs nekādu problēmu nekonstatēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti