Aktuālā intervija

Eiropas Savienības loma Latvijas iekšpolitikā

Aktuālā intervija

ASV prezidenta priekšvēlēšanu cīņa demokrātu nometnē

IeM rosina atļaut nozares ministram aizliegt potenciāliem radikāļiem izceļot no valsts

«Melnajā sarakstā» nokļuvušajiem radikāļiem izsniegs īpašu dokumentu, kas neļaus izbraukt no valsts

Iespējamiem radikāļiem, kuriem iekšlietu ministrs būs aizliedzis izbraukt no Latvijas, plānots izsniegt īpašu dokumentu, kas viņam nedos tiesības izceļot no valsts, to Latvijas Radio raidījumā "Aktuālā intervija" atzina Iekšlietu ministrijas (IeM) Juridiskā departamenta vadītājs Vilnis Vītoliņš.

Viņš atgādināja, ka likumu grozījumi, kas dos tiesības iekšlietu ministram aizliegt iespējamiem radikāļiem izceļot no Latvijas, saistīti ar terorismu un radikalizēšanos citviet pasaulē. Mērķis ir nepieļaut to, ka Latvijas iedzīvotāji iesaistās bruņotos konfliktos ārvalstīs.

"Šādas iespējas citas valstis jau ir izmantojušas, un šāda pieredze citās valstīs ir. (..) Kā piemēru droši vien var minēt Franciju, kur šāds mehānisms jau darbojas," teica Iekšlietu ministrijas pārstāvis.

Jautāts, kā Šengenas zonā būs iespējams aizliegt personai izceļot no valsts, Vītoliņš norādīja, ka saskaņā ar piedāvāto mehānismu personai paredzēts nomainīt vai atņemt dokumentu un tā vietā izsniegt jaunu, kas nedos tiesības ceļot.

"Līdz ar to viens variants ir, ka šis dokuments tiek nodots un cilvēks izmanto citu dokumentu, kam nav tiesību ceļot. Bet, ja nē, tad šo dokumentu var iekļaut arī Šengenas informācijas sistēmā kā nederīgu dokumentu, un šobrīd arī Eiropas Savienības līmenī šāda iespēja tiek paredzēta. Attiecīgi tas nozīmē, ka visas Eiropas Savienības dalībvalstis, kas lieto šo Šengenas informācijas sistēmu, arī tiks informētas, ka personai nav derīga ceļošanas dokumenta," teica ministrijas pārstāvis.

Tiesa, personai būs tiesības tiesā apstrīdēt iekšlietu ministra noteikto izceļošanas liegumu.

Iekšlietu ministrs savu lēmumu balstīs uz vērtējumu, kurā ņems vērā "dažādus notikumus un personas iespējamo uzvedību". Kontroli pār šo mehānismu nodrošinās tiesa, teica IeM pārstāvis, norādot, ka no cilvēktiesību viedokļa šādi ierobežojumi ir pieļaujami, ja tie noteikti leģitīmu mērķu dēļ.

Kā ziņots, lai nepieļautu, ka Latvijas iedzīvotāji ārvalstīs iesaistās bruņotos konfliktos, IeM ir sagatavojusi grozījumus likumos, kas paredzēs šādiem cilvēkiem iespēju ar iekšlietu ministra rīkojumu aizliegt izceļot no Latvijas. Par jauno normu pārkāpšanu varēs piemērot kriminālatbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti