Meliorācijas kanāls noskalo Garciema kāpas; atbildīgo par sakārtošanu atrast nevar

Carnikavas novada Garciema meliorācijas kanāls no sūkņu stacijas "Eimuri”, mainot savu tecējumu, noskalo kāpas, veidojot stāvkrastus un apdraudot cilvēkus un  apkārtējo vidi, paziņojumā medijiem satraukumu pauž Carnikavas novada dome. Turklāt jau vairākus gadus dome nespēj vienoties ar valsti, kurš tieši ir atbildīgas par pludmales sakārtošanu.

Tuvojoties vasaras sezonai, šī problēma kļūst īpaši aktuāla, jo joprojām nav atbildes uz jautājumu - kas uzņemsies atbildību par Garciema pludmalē noskaloto kāpu, norāda Carnikavas dome.

Carnikavas novada pašvaldība vēlas situāciju risināt un sakārtot infrastruktūru, tomēr tai nav tiesību neko darīt pludmales sakārtošanai, jo piekrastes josla pieder valstij.

"Situācija ir ļoti bēdīga. Iedzīvotāji no mums prasa kvalitatīvu pakalpojumu un piekļuvi pludmalei, bet pašvaldība to nevar nodrošināt, jo mums nav legāla pamata rīkoties," saka Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Pēc ilgstošas sarakstes ar vairākām ministrijām pēdējo gadu laikā, joprojām pašvaldībai nav sniegta skaidra atbilde par to, tieši kura institūcija - Finanšu ministrija (FM) vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) - ir pludmales īpašnieks. FM norādīja, ka atbildīga ir VARAM, savukārt VARAM savā vēstulē informēja, ka atbildība jāuzņemas FM, klāsta dome.

Jau 2012. gada maijā Carnikavas novada dome par radušos situāciju informēja Ministru prezidentu un uzsāka procesu, lai piekrastes joslu pārņemtu pašvaldības valdījumā, jo tas beidzot ļautu ieguldīt līdzekļus pludmales sakārtošanā un attīstībā.

Tomēr pēc vairāk nekā gada, 2014. gada februārī Tieslietu ministrija, izskatot šo jautājumu, savā atzinumā ir norādījusi, ka likumdevējs konceptuāli par risinājumu attiecībā uz jūras piekrastes joslu vēl nav izšķīries, tāpēc Ministru kabinets šobrīd nebūtu tiesīgs lemt par šo jautājumu.

"Šāda atbilde nozīmē, ka atkal esam nonākuši nulles punktā. Jautājums par piekrastes apsaimniekošanu ir aktuāls jau 20 gadus, un joprojām tas nav atrisināts," norāda Carnikavas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Edgars Pudzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti