Meklēs zemes gabalu jaunā Latgales cietuma būvei

Tiks meklēts zemes gabals Latgalē iecerētā jaunā cietuma būvei. To Daugavpilī notiekošajā Ministru kabineta (MK) sēdē stāstīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Ministrs norādīja, ka pēc Liepājas jaunu cietumu paredzēts būvēt Latgalē, kur pēc jaunās ieslodzījumu vietas celtniecības paredzēts likvidēt trīs vecos cietumus – divus Daugavpilī un vienu Jēkabpilī.

Pēc Rasnača sacītā, neviens no šiem trim cietumiem neatbilst Eiropas Savienībā (ES) noteiktajām drošības prasībām, kādas ir nepieciešamas ieslodzītajiem. Un šie cietumi saskaņā ar ES norādēm tuvākajā nākotnē būs jāslēdz.

Atbilstoši valdības 2015. gadā lemtajam, Tieslietu ministrija (TM) piedāvā slēgt minētos trīs vecos cietumus un to vietā uzbūvēt jaunu ar kopumā 1200 vietām ieslodzītajiem. Cietuma izbūvei būs nepieciešams zemes gabals aptuveni 20 hektāru platībā.

Šis zemes gabals ir jāmeklē, un pagaidām vēl nav zināms, kur tieši atradīsies jaunais cietums - Daugavpilī vai Jēkabpilī.

"Jēkabpils saka - mums ir [zemes gabals], Daugavpils saka - varbūt," teica ministrs.

Pēc viņa sacītā, veco cietumu ēkas pēc jaunā cietuma celtniecības nonāks pašvaldības īpašumā. "Daugavpilieši, domājiet, ko darīt ar šīm ēkām. Ja nezināt, tad vēršaties "Valsts nekustamajos īpašumos"," teica Rasnačs.

Ministrs piebilda, ka veco cietumu rekonstrukcija un pārveide izmaksājot daudz dārgāk nekā jauna būvniecība.

MK uzdeva TM turpināt meklēt jaunajam Latgales cietumam atbilstošu zemesgabalu un ziņot par sarunu rezultātiem līdz 2018. gada 15. decembrim. Projekts lēmuma pieņemšanai par jaunā Latgales cietuma būvniecību valdībā jāiesniedz līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Jau ziņots, ka valdība vēl 2014.gadā atbalstīja TM iniciatīvu par jauna cietuma būvniecību Liepājā, un ministrija un Liepājas dome parakstīja nodomu protokolu par cietuma būvniecību. 

Pērn beigās uzsākts aktīvs darbs pie pēdējos gados nozīmīgākā ieslodzījuma vietu objekta – Liepājas cietuma – būvniecības. Liepājas cietums būs pirmā ieslodzījuma vieta, kuru Latvija būvēs pēc valsts neatkarības atgūšanas, un pašvaldība kā galveno ieguvumu no projekta min 400 jaunas darbavietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt