Dienas ziņas

Krusta ceļs Rīgā pulcē simtiem cilvēku

Dienas ziņas

Ārpusģimenes aprūpes centros gatavojas Lieldienām

Vai jaunais cietums varētu būt Liepājā?

Meklējot vietu jaunajam cietumam, apsver arī iespēju to būvēt Liepājā

Ne tikai Daugavpils, bet arī Liepāja ir viena no iespējamām vietām, kur varētu būvēt pirmo moderno cietumu Latvijā. Tā, viesojoties Liepājā, apliecināja tieslietu ministre Baiba Broka. Liepāja šim mērķim ir atvēlējusi zemes gabalu, kas jau nodots Tieslietu ministrijas īpašumā.

Jaunā koncepcija par ieslodzījumu vietu modernizāciju paredz Latvijā piecu cietumu būvniecību. Pašlaik notiek sarunas par vietu, kur būvēs pirmo – Olainē, Daugavpilī vai Liepājā.

„Mēs esam vienojušies par konkrētu teritoriju – tā ir Alsungas iela 29. Kopējā platība - 30 hektāri. Zeme ir oficiāli reģistrēta uz valsts vārda. Ja mēs skatāmies no komunikāciju viedokļa, tad visas komunikācijas ir pietiekoši tuvu – 50, 150 metri. No saimnieciskā aspekta, mēs esam konkurētspējīgi ar citām Latvijas pašvaldībām,” stāsta Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Tieši faktu, ka Liepāja ir jau atvēlējusi teritoriju cietuma būvniecībai, tieslietu ministre Baiba Broka uzskata par priekšrocību. Tajā pašā laikā savas priekšrocības ir arī citām vietām. Tās izvēle notiks, sadarbojoties Ieslodzījumu vietu pārvaldes un igauņu kompānijas ekspertiem.

„Atbilstoši līgumam, 27 mēnešu laikā ir jābūt izstrādātam projektam. Protams, lai sāktu izstrādāt projektu, igauņu ekspertiem sadarbībā ar mūsu ekspertiem vispirms jāpieņem lēmums, kurā vietā varētu būvēt, jo projektēšana notiek tikai piesaistītam zemes gabalam. Tas varētu notikt tuvāko mēnešu laikā,” saka ministre.

Cietuma būvniecība neparedz tikai drošību un modernizāciju, šāda infrastruktūra vienlaikus ietekmēs arī darba tirgu. Piemēram, Liepājā cietums atrodas pašā pilsētas centrā, kalpojot par ieslodzījumu vietu nu jau vairāk nekā 120 gadus. Senais ķieģeļu ēkas komplekss vairs neatbilst mūsdienu prasībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti