Panorāma

Panorāma

Panorāma

Iebildumi pret Stradiņa slimnīcas jauno korpusu

Vai varēja novērst traģēdiju Rēzeknē?

Meitenes nāve ugunsgrēkā Rēzeknē: Sociālais dienests nezināja, ka viņa mājās palikusi viena

Lai gan 12 gadus vecā meitene, kura gāja bojā ugunsgrēkā Rēzeknē, tēva veselības stāvokļa dēļ jau vairākkārt bija palikusi mājās viena, Rēzeknes sociālajā dienestā par to neesot bijis informācijas.

Ugunsgrēks Rēzeknē, kādas koka ēkas vienā no diviem dzīvokļiem, izcēlās 10. janvāra  nakts vidū. Dega pamatīgi, ar atklātu liesmu. Kaimiņiem no blakus dzīvokļa izdevās izglābties, bet septītās klases skolnieci Tatjanu glābēji no liesmu pārņemtās ēkas iznesa jau mirušu.

Ugunsgrēka izcelšanās iemeslus policija un ugunsdzēsēji vēl skaidros, bet ne mazāk svarīgs jautājums, kāpēc 12 gadus vecā Tatjana ugunsgrēka izcelšanās brīdī mājās bija viena. Pēc kaimiņa stāstītā, meitene dzīvojusi divatā ar tēvu. Viņš par meitu rūpējies, bet pēdējā pusgada laikā veselības problēmas dēļ vairākkārt nonācis slimnīcā. Tad Tatjana dzīvoja viena.

“Viņa tikai gulēja viena, nu, vakaru pavadīja viena, bet citādi pie viņas brauca vecākais brālis. Arī pagājušā gada septembrī tēvs apmēram mēnesi bija slimnīcā, bet viņai tāpēc nekādu problēmu nebija. Kad tēvs pirms kāda gada apmēram mēnesi gulēja mājās, viņa arī gatavoja, aprūpēja viņu un uz skolu arī gāja,” stāsta kaimiņš Genādijs.

Meitenes māte neesot redzēta gadiem. Publiskajā telpā izskanējis, ka viņai atņemtas vecāku tiesības. Rēzeknes bāriņtiesā to noliedz. “Informācija, ka bojāgājušās meitenes mātei atņemtas aizgādības tiesības, neatbilst patiesībai. Meitene tiešām bija tēva aprūpē, māte kopā ar ģimeni nedzīvoja, citas informācijas bāriņtiesas rīcībā nav. Šī ģimene nebija nelabvēlīga, bāriņtiesas rīcībā nebija informācijas par šo ģimeni,” stāsta Rēzeknes bāriņtiesas priekšsēdētāja Aija Mejere.

Kopš novembra beigām ģimene gan bijusi sociālā dienesta redzeslokā. “Informācija bija atnākusi no 4.skolas, no pedagogiem. Par skaļāku uzvedību tieši mājās. Tētis bija tāds spējīgs, rūpējās par meitu, ir vēl vecākais brālis, kurš arī tēta prombūtnē pieskatīja savu māsu. Un tēvs bija ļoti izbrīnīts, ka mēs veselu mēnesi tā cītīgi pievērsām uzmanību ģimenei no sociālā viedokļa,” stāsta Rēzeknes sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Dienestā neesot zinājuši par to, ka tēva veselības stāvokļa dēļ meitene vairākkārt palikusi mājās viena.

Bet par meitenes tēva veselības problēmām zināja viņas klases audzinātāja Vita Bukovska: “Viņš bija gan mājās, gan slimnīcā, gan atkal mājās. Tas notika periodiski, nu, varbūt divus – trīs mēnešus. Es vienmēr interesējos par to, kā viņa tur dzīvo, kas ar viņu notiek. Arī piedāvāju savu palīdzību, ja tā bija nepieciešama, bet viņa vienmēr teica – viss kārtībā, es tieku galā.”

Stundas Tatjana nav kavējusi, arī atzīmes bijušas labas. “Varētu pateikt, viena no mūsu klases zvaigznēm. Viņa bija ļoti aktīva, spoža meitene, piedalījās visādos konkursos, spēlēja vietējā teātrī,” stāsta klases audzinātāja.

Tagad sociālajā dienestā atzīst – vajadzēja rīkoties citādi, bet arī uzsver, ka Tatjanas tēvs no palīdzības vairākkārt atteicies. “Vērtējot notikušo, protams, vajadzēja varbūt tiešām kādus krasākus paņēmienus.

Protams, pēc likuma, ja paliek viens bērns, viņu vajadzētu ievietot iestādē. Tad būtu piespiedu kārtā jādara,” saka sociālā dienesta vadītājs.

Valsts policija pēc traģēdijas sākusi kriminālizmeklēšanu un pārbaudīs vairākas notikušā versijas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pieļauj, ka ugunsgrēku izraisījusi no krāsns izkritusi degoša pagale.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti