Dienas ziņas

Regulators sertificē "Conexus Baltic Grid"

Dienas ziņas

Kalētos top aktīvās atpūtas laukums

Medumu speciālās internātskolas audzēkņi apgūst arodu

Medumu speciālās internātskolas audzēkņi apgūst arodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sākot ar šo mācību gadu, Daugavpils novada Medumu speciālās internātpamatskolas audzēkņiem ir iespēja apgūt specialitāti. Pašlaik pavāra palīga arodu mācās astoņi jaunieši ar garīgās un fiziskās veselības traucējumiem, kuri divu gadu laikā iegūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.   

Daugavpils novada Medumu speciālajā internātpamatskolā šobrīd mācās 95 bērni ar dažāda līmeņa garīgās un fiziskās veselības traucējumiem. Šogad mācību iestādē ir uzsākta pirmā profesionālās kvalifikācijas līmeņa programmas "Ēdināšanas pakalpojumi. Pavāra palīgs" realizācija.

Programmas apmācību ilgums divi gadi, un to apgūst astoņi internātpamatskolas audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem.

“Šīs prasmes, ja pat nebūs viņi pieprasīti darba tirgū, noderēs viņu ikdienā, tomēr pagatavot sev kaut ko ēdamu, saviem tuviniekiem,” norāda Medumu speciālās internātpamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Inga Ruskule.

Mājturības skolotāja uzraudzībā topošie pavāru palīgi gatavo kartupeļu pankūkas, procesā skolotājs skaidro un rāda, kā pareizi izpildīt visas darbības. Aktīvi iesaistoties gatavošanas procesā, jaunieši precīzi un cītīgi izpilda visus skolotāja norādījumus.

“Ko šeit mācos, to arī mājās gatavoju. Es skatījos, kā mamma gatavo, un man iepatikās, un man vēl piedāvāja iet uz šejieni, Domāju, ka varētu arī pastrādāt,” atzīst Matīss, kurš apgūst pavāra palīga profesiju.

Apmācību procesā audzēkņi apgūst lietišķo valodu, profesionālas saskarsmes pamatus, uztura fizioloģiju, viesu apkalpošanas pamatus un citus mācību priekšmetus, kas saistīti ar ēdināšanas pakalpojumu nozari.

Mājturības skolotājs Aleksejs Korotkovs stāsta - praktiskajās nodarbībās bērni piedalās ar prieku, bet teorētiskos priekšmetus mācās nelabprāt.

“Mācīties viņi negrib, bet strādāt ļoti labi viņi strādā,” secina skolotājs. Viņš gan pieļauj, ka jaunieši varētu integrēties darba tirgū ēdnīcās, bet ne kā pavāri, bet gan kā palīgstrādnieki.  

Internātpamatskolas direktores vietniece norāda, ka, neskatoties uz dažāda rakstura grūtībām, kas rodas apmācību procesā, arodprogrammas apguve norit veiksmīgi un audzēkņi ir apmierināti.

“Lielākās grūtības ir ar uzvedību, jo tie ir bērni ar garīgo atpalicību, dažāda līmeņa. Mēs nevaram prognozēt, kā viņš kādā situācijā reaģēs,” saka Inga Ruskule.

Pašlaik tiek strādāts pie tā, lai arodprogrammas 2.kursā audzēkņiem būtu iespēja iziet praksi ne tikai skolas ēdnīcā, bet arī kādā no ēdināšanas uzņēmumiem. Plānos ir arī paplašināt arodklasi, izvietojot to plašākās telpās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti